en
en
Kontakt

Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Łodzi

W dniach 14-15 grudnia odbyła się kolejna podróż studyjna z cyklu „Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Polsce”. Tym razem pod hasłem „Łódź – ostatnie nieodkryte miasto”. Celem podróży było zaprezentowanie potencjału Łodzi organizatorom i klientom podróży motywacyjnych (ang. incentive travel). Wydarzenie zrealizowane zostało przez Poland Convention Bureau we współpracy z Łódź Convention Bureau oraz stowarzyszeniem Site Poland.

- Organizatorzy znają Łódź konferencyjną i wielofunkcyjne obiekty na duże wydarzenia,  ale tym razem oglądaliśmy miejsca, które przez swą unikalność czy tematykę są doskonale przygotowane do organizacji eventów i wyjazdów incentive. Tematy związane z przedsiębiorczością, boomem przemysłowym, filmem,  sztuką, wzornictwem, czy street artem zainspirowały nas do stworzenia w przyszłości celowanych programów incentive i wyjazdów integracyjnych. Na uwagę zasługuje niezwykły entuzjazm , wiedza  i duże zaangażowanie przedstawicieli Łódzkiej Organizacji Turystycznej i Convention Bureau, którzy przygotowali nasz program - mówi Grażyna Grot-Duziak, Prezes Stowarzyszenia SITE Poland, uczestniczka podróży.

Wizyta studyjna miała w głównej mierze przybliżyć ofertę Łodzi, która mocno osadzona jest w jej przedsiębiorczej i filmowej tożsamości. Nie zabrakło zatem miejsc postindustrialnych oraz wizyt w pałacach sławnych fabrykantów. Cieszy fakt, iż Łódź nieustannie się rozwija, w planach kolejne wielkie otwarcia atrakcji turystycznych oraz hoteli. Największym oczekiwanym otwarciem, tym bardziej po udanej wizytacji jego budowy, jest Łódzkie Orientarium zlokalizowane na terenie obecnego zoo. Na ponad 7,5 ha otwarte zostaną w drugiej połowie 2021 roku nowoczesne pawilony, woliery oraz wybiegi. Inwestycja została podzielona na strefę wejściowo-konferencyjną oraz ekspozycyjną. Mocno zauważalny jest też fakt, iż  Łódzka branża doskonale odpowiedziała na zapotrzebowanie na konferencje online - Scena Monopolis, studio w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź czy w EC1 to jedne z wielu przykładów dostosowania się do nowej rzeczywistości. Podczas 1,5 dniowej wizytacji  - organizowanej w ścisłym reżimie sanitarnym – nie zabrakło także niespodzianek: mini koncertu jazzowego w Klubie Wytwórnia w wykonaniu artystów zgrupowanych pod egidą Brava Gente oraz degustacji łódzkich piw rzemieślniczych przygotowaną w Muzeum Fabryki przez Browar Piwoteka. Z dużą gościnnością przyjął nas również Puro Hotel Łódź Centrum, z którego korzystaliśmy jako miejsce bazowe oraz restauracyjne. Nie zabrakło również zwiedzania Muzeum Miasta Łodzi oraz aparthotelu Stare Kino. W czasie powrotu do Warszawy nasi goście podkreślali dobrą lokalizację Łodzi jako atut do zorganizowania wydarzeń jedno czy dwudniowych w obrębie stolicy oraz bogatą ofertę „ostatniego nieodkrytego miasta” wspartą wspaniałą współpracą całej branży działającej w ramach Łódzkiej Organizacji Turystycznej – podsumowuje Aneta Książek – Kierownik Poland Convention Bureau POT.

- Zainteresowanie Łodzią wśród organizatorów podróży motywacyjnych rośnie z roku na rok. Miasto oferuje swoim gościom coraz więcej hoteli o odpowiednio wysokim standardzie, zwiększa się również liczba unikalnych przestrzeni eventowych oraz atrakcji turystycznych. Czasy gdy w Łodzi zobaczyć można było tylko ulicę Piotrkowską i Manufakturę już dawno minęły, o czym z pewnością przekonali się nasi goście podczas ostatniej wizyty studyjnej – mówi Robert Zintera, kierownik Łódź Convention Bureau – dzięki bardzo udanej współpracy z Poland Convention Bureau POT oraz stowarzyszeniem Site Poland udało nam się pokazać część potencjału Łodzi, a nasi goście odkryli pokaźny fragment „ostatniego nieodkrytego miasta”.

Z racji panujących w całym kraju obostrzeń, program wizyty oraz jej przebieg zaplanowano tak, aby spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa higienicznego. Goście poruszali się ozonowanym, odpowiednio dużym busem, zajmując jedynie 25% dostępnych miejsc. Posiłki w hotelu podawane były bezpośrednio do pokoi gości. Uczestnicy wydarzenia poruszali się w odpowiednio małych grupach, przez cały czas korzystając z maseczek oraz preparatów do dezynfekcji dłoni.

Kolejna podróż z cyklu „Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Polsce” planowana jest na wiosnę we współpracy z Lubelskim Convention Bureau.  

Do góry