Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » News » X Gala Ambasadorów Kongresów Polskich

X Gala Ambasadorów Kongresów Polskich

W 2010 roku, 4 listopada, Gala Ambasadorów Kongresów Polskich odbyła się w Krakowie, w prestiżowych salach Urzędu Miasta Krakowa, Sali Obrad, Kupieckiej i Lea.

{loadmodule mod_artgallery_inv,Moduł artykułu – galeria 6 zdjęć}

Do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich w tym roku dołączyło 17 cenionych osobistości świata nauki, którzy w latach 2007-2010 przyczynili się do organizacji spotkań w Polsce, w których wzięło udział ponad 22 tyś osób z kraju i ze świata:

  • Dr Alicja Adamczak, Urząd Patentowy RP
  • Dr Piotr Buła, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Dr hab. med. Dariusz Dudek, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  • dr hab. Kazimierz Głowniak, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • dr hab. Leszek Kaczmarek, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN
  • Dr inż. Jerzy Kicki, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  • dr n. med. Andrzej Kołodziejczyk, 4 Wojskowy Szpital Kliniczny, Dolnośląskie Centrum Medycyny Nuklearnej
  • Dr hab. n. med. Joanna Łaszczyńska, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie
  • dr hab. Jan Madey, Uniwersytet Warszawski
  • dr hab. n. med. Andrzej Milewicz, Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Dr hab. inż. Marek Pawełczyk, Politechnika Śląska, Instytut Automatyki
  • dr hab. Marek Pietraszkiewicz, Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk
  • zw. dr. hab. Emil Walenty Pływaczewski, Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
  • zw. dr hab. Jacek Purchla, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • dr hab. n. med. Marek Rudnicki, Illinois Masonic Medical Center, Chicago
  • Dr n. med. Łukasz Wojnowski, Kujawsko – Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu
  • hab. Dariusz Zarzecki, Uniwersytet Szczeciński

Tym samym liczba wyróżnionych w prowadzonym od dziesięciu lat programie wynosi już 110 osób.

Uroczystego otwarcia Gali dokonali Pan Jacek Majchrowski, Prezydenta Miasta Krakowa wraz z głównymi organizatorami Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, Panem Bartłomiejem Walasem, Wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Panem Piotrem Wilczkiem, Prezesem Stowarzyszenia Kongresy i Konferencje w Polsce. Głos zabrał również przewodniczący Kapituły Programu Pan prof.  dr hab. Janusz Lipkowski a przedstawicielka Ministerstwa Sportu i Turystyki, w osobie Pani Wicedyrektor Elżbiety Wyrwicz przeczyta list gratulacyjny od Pani Minister Katarzyny Sobierajskiej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, organizacji rządowych i pozarządowych,  a także świata nauki, mediów oraz branży turystycznej.

Po zakończeniu ceremonii wręczania dyplomów dla zaproszonych gości wystąpił Pan Jacek Wójcicki z zespołem, a  w czasie bankietu swój program zaprezentowali artyści „Piwnicy pod Baranami”.

W 2011 roku Gala odbędzie się w Toruniu.

 

Czytaj więcej

11 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy 2025-2026 wspólnie budujemy przyszłość zrównoważonej turystyki biznesowej w Polsce

Ponad 150 uczestników, sześć miast, kilkanaście inspirujących przykładów dobrych praktyk i dziesiątki pomysłów na kreowanie odpowiedzialnych wydarzeń – tak można podsumować pierwszą edycję projektu Destination Poland Green Academy 2025–2026, ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do branży spotkań i wydarzeń. Program realizowany jest przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z ekspertkami SITE Poland – […]

10 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy w Katowicach

Katowice były gospodarzem ostatniego spotkania z cyklu Destination Poland Green Academy – ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez SITE Poland i Poland Convention Bureau POT, poświęconej rozwojowi kompetencji w zakresie organizacji zrównoważonych wydarzeń i odpowiedzialnego zarządzania destynacjami biznesowymi. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy we współpracy z Silesia Convention Bureau. Warsztaty z inicjatywy SCB odbyły się w Mercure […]

2 czerwca, 2026

Wrocław gospodarzem mistrzostw świata w escape roomach. Jubileuszowy ER Champ wraca do Polski

Po wizycie Pradze i Sofii w ubiegłych latach, święto globalnej sceny escape roomów wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Finał jubileuszowej, 10. edycji mistrzostw świata w escape roomach – ER Champ – odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają największą i najbardziej widowiskową edycję w historii tego międzynarodowego cyklu, który wyrósł na bazie krajowych […]