Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » Wrocławska Rada Turystyki

Wrocławska Rada Turystyki

Wroc_Rada_Tur_1170.jpg

We Wrocławiu powołano Wrocławską Radę Turystyki, która będzie organem doradczym i opiniotwórczym dla zadań realizowanych przez Wrocław z obszaru rozwoju turystyki. Wśród członków rady jest Agnieszka Szymerowska – Prezes Convention Bureau – Wrocław.

Wroc_Rada_Tur_1170.jpg

Wrocławską Radę Turystyki powołał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, w odpowiedzi na wywołany pandemią koronawirusa kryzys branży turystycznej we Wrocławiu. W ramach swoich kompetencji zajmie się ona opiniowaniem dokumentów przedstawianych przez władze miasta, projektami czy inicjatywami, których celami będą rozwój oraz integracja branży turystycznej.

Wspólnie z Radą i jej członkami chcemy jak najszybciej zniwelować negatywne skutki lockdownu i w dłuższej perspektywie doprowadzić do powrotu liczby turystów odwiedzających Wrocław sprzed pandemii. A należy pamiętać, że było to ponad 5 mln osób odwiedzających stolicę Dolnego Śląska w 2018 roku – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Członkowie WRT będą współpracowali również w oparciu o ogłoszoną w czerwcu 2020 roku Wrocławską Deklarację Turystyczną. Przedstawiono w niej pięć filarów właściwego myślenia o rozwoju turystyki: współpraca, dobra wola, odpowiedzialność, solidarność i wspólna promocja.

W skład Rady, powołanej przez prezydenta miasta, wchodzą przedstawiciele lokalnej branży turystycznej, wyższych uczelni oraz miejskich instytucji, w tym reprezentanci: Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UMW, Dolnośląskiej Izby Turystyki, Portu Lotniczego Wrocław S.A., czy Convention Bureau – Wrocław. Nadzór nad Radą sprawować będzie Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Źródło: www.convention.wroclaw.pl, www.wroclaw.pl

Czytaj więcej

bursztynowy-splendor-jubileusz-hotelu-sofitel-victoria-warsaw
26 czerwca, 2026

Jubileusz 50-lecia Sofitel Warsaw Victoria – historia miejsca ważnego dla polskiej turystyki

24 czerwca 2026 roku w sali balowej hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta celebracja 50-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział około 400 gości – przedstawicieli świata biznesu, kultury, mediów, administracji publicznej, branży turystycznej oraz wieloletnich partnerów i przyjaciół hotelu. Jubileusz miał nie tylko charakter okolicznościowy. Był również okazją […]

Wesola-Immersive-krakow-network-poland-convention
25 czerwca, 2026

Współpraca kluczem do rozwoju międzynarodowych konferencji naukowych

W przestrzeni Wesoła Immersive 30 marca 2026 roku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kraków Network 2.0, której celem jest budowanie trwałej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim, administracją publiczną oraz branżą spotkań i wydarzeń biznesowych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji naukowo-badawczych, samorządu oraz sektora MICE, tworząc forum wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk związanych z […]

mlody-ambasador-kongresow-polskich-pot-polandcvb-skkp
24 czerwca, 2026

Ruszył pilotażowy program „Młody Ambasador Kongresów Polskich” 2026

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, przy ścisłym współdziałaniu z lokalnymi Klubami Ambasadora działającymi m.in. w Warszawie i na Mazowszu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, w województwie Śląskim, Łodzi oraz w województwie świętokrzyskim, zaprasza przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu oraz innych środowisk zawodowych do udziału w pilotażowej edycji Programu „Młody Ambasador Kongresów Polskich”. Program stanowi część […]