Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » News » Wracamy do Ogrodu w „Parkowej”

Wracamy do Ogrodu w „Parkowej”

Ogrd2012_0

Ogrd2012_0

Ponad 100 roślin, 300 kilogramów kory, 3 tony ziemi, 2 dni i 30 wolontariuszy. Tak wyglądała tegoroczna akcja „Wracamy do Ogrodu” w Krakowie

w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Parkowa”. Ponad 20 ochotników krakowskiej branży przemysłu spotkań oraz 10 wychowanków Ośrodka „Parkowa” na dwa dni stało się „ogrodnikami”. Prace obejmowały przygotowanie terenów rekreacyjnych ze sprzętem sportowym, nasadzenia oraz oczyszczenie całego terenu.

Niezwykle ważnym aspektem projektu było zaangażowanie w niego samych wychowanków – młodzieży sprawiającej trudności wychowawcze związane z kryzysem wieku dojrzewania, konfliktami rodzinnymi, zaburzeniami zachowania i innymi zaburzeniami psychicznymi o znacznym nasileniu. Było to dla nich szansą na aktywne spędzenie dwóch dni, rozwinięcie umiejętności współpracy oraz możliwość porozmawiania z przedstawicielami lokalnych hoteli PCO i organizatorów podróży motywacyjnych.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz pozyskanych sponsorów udało się zrealizować projekt oraz dodatkowo zapewnić młodzieży m.in. sprzęt sportowy, bilety do kina. Akcja zainteresowała także lokalne media – już 18 września o godzinie 18.15 w TVP Kraków ukaże się relacja z prac w ogrodzie przy ul. Parkowej. Swój wkład w obecny wygląd ogrodu miała także Wiceprezydent Krakowa – Pani Magdalena Sroka, która pomogła przy sadzeniu pierwszych roślin na nowo przygotowanym terenie.

Projekt „Wracamy do ogrodu” po raz kolejny zakończył się sukcesem o czym najbardziej świadczą uśmiechy na twarzach młodzieży, wdzięczność dyrektora oraz pracowników Placówki i satysfakcja uczestników.

Wracamy do Ogrodu to akcja charytatywna powstała przy współpracy z Pracownią Architektury Krajobrazu PIM-ART. Wspólnie pracujemy nad tym, aby dzieciom w różnych ośrodkach w Polsce przyjemniej spędzało się czas wolny w ogrodzie. Dajemy od siebie przede wszystkim czas, a to dla osób związanych z turystyką biznesową w dzisiejszych czasach jest najcenniejsze – komentuje Krzysztof Celuch.

Ogrd2012_1 Ogrd2012_2 Ogrd2012_3

Ogrd2012_4 Ogrd2012_5 Ogrd2012_6

Ogrd2012_10 Ogrd2012_11 Ogrd2012_12

Zespół Wracamy do Ogrodu 2012:

  • Beata Pączkowska – DMC Poland
  • Aleksandra Pietras – Partner DMC Poland
  • Dorota Smagur – Hilton Garden Inn
  • Tomasz Lempart – Radisson Blu Hotel Kraków
  • Mirosław Bularski – Hotel Campanile
  • Monika Wąs – Time4Poland
  • Magdalena Żak – Holiday Inn
  • Jadwiga Berbeka – Cracow Uniwersity of Economics
  • Karolina Kapała – Hotel Park Inn
  • Agnieszka Kopecka – Crown Piast Hotel & Park
  • Elżbieta Tomczyk – Miczka – Małopolska Organizacja Turystyczna
  • Beata paliś – Kraków Convention Bureau
  • Magdalena Jędrzejowska – Kraków Convention Bureau
  • Izabela Helbin – Krakowskie Biuro Festiwalowe
  • Katarzyna Gądek – Urząd Miasta Krakowa
  • Magdalena Sroka – Urząd Miasta Krakowa
  • Agnieszka Bucka – Hotel Qubus
  • Sara Lamik – Krakowskie Biuro Festiwalowe / ICE Kraków
  • Tomek Warchał – Krakowskie Biuro Festiwalowe / ICE Kraków
  • Jarosław Chodorowski – „Parkowa”
  • Ewa Wasilewska – PIM ART.
  • Krzysztof Celuch – Poland Convention Bureau
  • Kinga Soćko – Poland Convention Bureau

logotypyskladkawracamydoogrodu

Czytaj więcej

11 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy 2025-2026 wspólnie budujemy przyszłość zrównoważonej turystyki biznesowej w Polsce

Ponad 150 uczestników, sześć miast, kilkanaście inspirujących przykładów dobrych praktyk i dziesiątki pomysłów na kreowanie odpowiedzialnych wydarzeń – tak można podsumować pierwszą edycję projektu Destination Poland Green Academy 2025–2026, ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do branży spotkań i wydarzeń. Program realizowany jest przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z ekspertkami SITE Poland – […]

10 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy w Katowicach

Katowice były gospodarzem ostatniego spotkania z cyklu Destination Poland Green Academy – ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez SITE Poland i Poland Convention Bureau POT, poświęconej rozwojowi kompetencji w zakresie organizacji zrównoważonych wydarzeń i odpowiedzialnego zarządzania destynacjami biznesowymi. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy we współpracy z Silesia Convention Bureau. Warsztaty z inicjatywy SCB odbyły się w Mercure […]

2 czerwca, 2026

Wrocław gospodarzem mistrzostw świata w escape roomach. Jubileuszowy ER Champ wraca do Polski

Po wizycie Pradze i Sofii w ubiegłych latach, święto globalnej sceny escape roomów wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Finał jubileuszowej, 10. edycji mistrzostw świata w escape roomach – ER Champ – odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają największą i najbardziej widowiskową edycję w historii tego międzynarodowego cyklu, który wyrósł na bazie krajowych […]