Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » Wraca możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw

Wraca możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw

od 6 czerwca_1170.jpg

Od 6 czerwca zostaje przywrócona możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m kwadratowy. Zwiększa się również limit osób na imprezach i zgromadzeniach do 150 osób (do tej pory wynosił 50 osób).

od 6 czerwca_1170.jpg

Najważniejsza zmiana w obostrzeniach, które przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej dotyczy imprez i zgromadzeń z nowym limitem osób: „Przywracamy możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw – z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych, gdzie jedna osoba przypada na 15 m kwadratowych.”

Wśród zmian wprowadzanych od 6 czerwca znajdują się:

  • możliwość organizacji targów, konferencji i wystaw (1 osoba na 15 m kwadratowy)
  • zwiększenie limitu osób na imprezach i zgromadzeniach do 150 osób (do tej pory wynosił 50 osób)
  • 75 proc. obłożenia transportu zbiorowego (z obowiązkiem zakrywania ust i nosa)
  • otwarcie sal zabaw dla dzieci (1 osoba na 15 m kwadratowy)

Do każdego wprowadzonego dotąd limitu nie są wliczane osoby zaszczepione.

– „Organizator imprezy będzie zobowiązany do sprawdzenia, czy ktoś jest zaszczepiony i nie wlicza się do limitu. Uczestnik imprezy będzie zobowiązany do udowodnienia, że jest zaszczepiony. Po 10 czerwca planujemy powszechne udostępnienie aplikacji, która będzie czytnikiem, pozwalającym bezpośrednio odczytać potwierdzenie szczepienia” – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Obostrzenia, o których mówił szef resortu zdrowia, mają obowiązywać od 6 czerwca do 25 czerwca. Minister zdrowia zapowiedział, że docelowy model reżimu sanitarnego, który ma obowiązywać od 26 czerwca do 31 sierpnia, zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej

bursztynowy-splendor-jubileusz-hotelu-sofitel-victoria-warsaw
26 czerwca, 2026

Jubileusz 50-lecia Sofitel Warsaw Victoria – historia miejsca ważnego dla polskiej turystyki

24 czerwca 2026 roku w sali balowej hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta celebracja 50-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział około 400 gości – przedstawicieli świata biznesu, kultury, mediów, administracji publicznej, branży turystycznej oraz wieloletnich partnerów i przyjaciół hotelu. Jubileusz miał nie tylko charakter okolicznościowy. Był również okazją […]

Wesola-Immersive-krakow-network-poland-convention
25 czerwca, 2026

Współpraca kluczem do rozwoju międzynarodowych konferencji naukowych

W przestrzeni Wesoła Immersive 30 marca 2026 roku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kraków Network 2.0, której celem jest budowanie trwałej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim, administracją publiczną oraz branżą spotkań i wydarzeń biznesowych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji naukowo-badawczych, samorządu oraz sektora MICE, tworząc forum wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk związanych z […]

mlody-ambasador-kongresow-polskich-pot-polandcvb-skkp
24 czerwca, 2026

Ruszył pilotażowy program „Młody Ambasador Kongresów Polskich” 2026

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, przy ścisłym współdziałaniu z lokalnymi Klubami Ambasadora działającymi m.in. w Warszawie i na Mazowszu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, w województwie Śląskim, Łodzi oraz w województwie świętokrzyskim, zaprasza przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu oraz innych środowisk zawodowych do udziału w pilotażowej edycji Programu „Młody Ambasador Kongresów Polskich”. Program stanowi część […]