Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » News » Silesia Ambasador Day w Wiśle

Silesia Ambasador Day w Wiśle

Silesia-Ambasador-Day-w-Wisle-program-akp

8 maja 2026 roku odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Silesia Ambasador Day, które tym razem gościło w Crystal Mountain w Wiśle. Uczestnicy wydarzenia – członkowie Regionalnego Klubu Ambasadorów Kongresów Polskich „Silesia Ambasador Club”, reprezentantka Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciele regionalnego środowiska naukowego i biznesowego – mogli zobaczyć jeden z najważniejszych hoteli konferencyjnych w województwie śląskim. Tym razem organizatorzy spotkania – Silesia Convention Bureau – zabrali gości 550 m n.p.m. Na takiej wysokości zlokalizowany jest obiekt co zapewnia niepowtarzalne widoki na panoramę gór Śląska Cieszyńskiego. 

Wydarzenie otworzyli Dominika Wojniak oraz Sebastian Gronet z Silesia Convention Bureau. W krótkim wprowadzeniu podkreślili znaczenie współpracy pomiędzy nauką, biznesem i sektorem spotkań dla rozwoju regionu. Działalność SCB oraz potencjał organizacji wydarzeń naukowych i konferencyjnych na Śląsku Cieszyńskim i w Beskidach zaprezentował Sebastian Gronet, zwracając uwagę na rosnące możliwości regionu w zakresie organizacji wydarzeń. Należy do ich bez wątpienia nowa inwestycja Crystal Mountain.

Spotkanie ambasadorów kongresów z regionu jest dla nas ważnym krokiem, by pokazać nie tylko potencjał, którym dziś dysponujemy, ale także ten, który już widać na horyzoncie. Nowe Centrum Konferencyjne połączone z hotelem zaoferuje dodatkową, podzielną salę o wielkości 1800 m2, 6 m wysokości oraz foyer na 900 m2. Po otwarciu planowanym w 2028 roku, będziemy hotelem z największymi możliwościami dla segmentu MICE na południu Polski – mówi Łukasz Mączka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Crystal Mountain. 

Wśród zaproszonych gości była Aneta Książek, która przedstawiła możliwości współpracy ambasadorów z Polską Organizacją Turystyczną i założenia kluczowych autorskich programów wsparcia dla organizatorów wydarzeń. 

Spotkania z przedstawicielami szkół wyższych i instytutów naukowych w ramach Silesia Ambasador Day stanowią efektywną platformę wymiany wiedzy oraz narzędzi wspierających organizację spotkań i wydarzeń. Kameralne spotkanie w Wiśle stworzyło sprzyjające warunki do wzajemnego poznania się oraz rozmów o przyszłych inicjatywach realizowanych w regionie. Była to również doskonała okazja do poznania walorów Wisły oraz goszczącego nas obiektu – mówi Aneta Książek, kierowniczka Biura Spotkań i Wydarzeń – Poland Convention Bureau w Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Agnieszka Szymerowska, prezeska Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce,  opowiedziała o założeniach pilotażowego programu „Młody Ambasador Kongresów”, który ma na celu aktywizację młodego środowiska naukowego oraz wspieranie nowych liderów w budowaniu międzynarodowej współpracy akademickiej i organizacji wydarzeń naukowych. 

Spotkanie było okazją do zacieśnienia kontaktów z regionalnymi ambasadorami. Dla nas, jako Stowarzyszenia, była to także okazja do zaprezentowania pomysłu pilotażowego Programu Młodych Ambasadorów Kongresów, którego szczegóły będą opracowane wspólnie z organizatorami Klubów. Mamy nadzieję, że wspomoże on w zachęcaniu kolejnych osób do organizacji kongresów, konferencji czy innych wydarzeń – mówi Agnieszka Szymerowska.

Inspirującym punktem programu było wystąpienie dr hab. Julii Włodarczyk, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która w ubiegłym roku została uhonorowana tytułem ambasadorki kongresów polskich. W ramach case study podzieliła się doświadczeniami i dobrymi praktykami dotyczącymi organizacji międzynarodowej konferencji naukowej „International Women’s Day Conference in Economics, Finance and Management (IWD)”, której jest organizatorką.

Celem tej konferencji jest m.in. promocja pluralizmu w nauce, poszukiwanie synergii wynikającej z różnorodności podejmowanych problemów badawczych i wykorzystywanych metod, a także umożliwienie naukowcom – szczególnie kobietom-ekonomistkom – zaprezentowania swoich wyników badań oraz merytorycznej dyskusji. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie zostać Ambasadorką Kongresów Polskich. Bardzo się cieszę z tego tytułu. Miałam okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Silesia Ambasador Day, co było wspaniałym doświadczeniem – poznałam aktywne osoby otwarte na współpracę, myślące globalnie i działające lokalnie – mówi Julia Włodarczyk. 

Po części merytorycznej uczestnicy mieli okazję zwiedzić hotel Crystal Mountain, a następnie udać się na podniebny spacer do nowej atrakcji turystycznej w Wiśle – wieży widokowej Skolnity. Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnego poznania się, odkrycia potencjału kongresowego na Śląsku Cieszyńskim i w Beskidach oraz rozmów o przyszłości wydarzeń biznesowych o znaczeniu międzynarodowym.

Tegoroczna edycja Silesia Ambasador Day udowadnia, jak bardzo potrzeba w regionie przestrzeni do rozmowy, sieciowania oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie organizacji wydarzeń międzynarodowych.

źródło: informacja prasowa, oprac JM

Czytaj więcej

11 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy 2025-2026 wspólnie budujemy przyszłość zrównoważonej turystyki biznesowej w Polsce

Ponad 150 uczestników, sześć miast, kilkanaście inspirujących przykładów dobrych praktyk i dziesiątki pomysłów na kreowanie odpowiedzialnych wydarzeń – tak można podsumować pierwszą edycję projektu Destination Poland Green Academy 2025–2026, ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do branży spotkań i wydarzeń. Program realizowany jest przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z ekspertkami SITE Poland – […]

10 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy w Katowicach

Katowice były gospodarzem ostatniego spotkania z cyklu Destination Poland Green Academy – ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez SITE Poland i Poland Convention Bureau POT, poświęconej rozwojowi kompetencji w zakresie organizacji zrównoważonych wydarzeń i odpowiedzialnego zarządzania destynacjami biznesowymi. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy we współpracy z Silesia Convention Bureau. Warsztaty z inicjatywy SCB odbyły się w Mercure […]

2 czerwca, 2026

Wrocław gospodarzem mistrzostw świata w escape roomach. Jubileuszowy ER Champ wraca do Polski

Po wizycie Pradze i Sofii w ubiegłych latach, święto globalnej sceny escape roomów wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Finał jubileuszowej, 10. edycji mistrzostw świata w escape roomach – ER Champ – odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają największą i najbardziej widowiskową edycję w historii tego międzynarodowego cyklu, który wyrósł na bazie krajowych […]