en
en
Kontakt

POT wypuścił serię podcastów o Polsce na rynku włoskim

Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała we Włoszech serię podcastów „Viaggio in Polonia”. To innowacyjny produkt promocyjny na rynku włoskim, przeprowadzony we współpracy z Lonely Planet Italia. Pierwsza seria składa się z 6 odcinków, w których po naszym kraju oprowadza głos znanej dziennikarki radiowej Doris Zaccone oraz wielu zaproszonych do projektu gości, w tym przede wszystkim Włochów mieszkających w Polsce i zakochanych w naszym kraju.

Okładka podcastu

 

To pierwszy taki projekt promocyjny Polski w kraju, w którym odnotowywane są znaczne wzrosty zainteresowania podcastami. Włochy są również jednym z najbardziej zmotoryzowanych krajów Europy, gdzie taka forma przekazu znajduje coraz szersze grono wielbicieli wśród młodszego pokolenia, ukierunkowanego na świadomy wybór treści i preferujący podcasty od radio. Chcąc trafić do nowego grona odbiorców, przygotowano produkt wprowadzający słuchacza w najważniejsze tematy i miejsca najbardziej popularne z puntu widzenia popularności produktowej na tym rynku, z nadzieją możliwości rozwinięcia projektu w przyszłości.

Cykl o Polsce podzielony został na odcinki tematyczne, wśród których poświęcono najwięcej uwagi najbardziej ikonicznym na rynku włoskim miastom, zarówno tym, które są już popularne wśród włoskich turystów, jak tym, które w ostatnich latach zdobywają coraz większą popularność. Mamy zatem odcinki poświęcone Krakowowi, Warszawie, Gdańskowi, Wrocławowi i Poznaniowi. Nie zabrakło też ciekawostek kulinarnych czy niezwykłych opisów przyrody w Polsce. Dzięki umiejscowieniu na wszystkich platformach podcastowych (Spotify, Google Podcast, Apple Podcast, Spreaker, Amazon Music, Deezer, Podcast addict, Jio Saavn, Podcheaser), działaniom promocyjnym, a także specjalnej zakładki na stronie Lonely Planet Italia, projekt znalazł szerokie grono odbiorców.

Aby zrealizować projekt, Zagraniczny Ośrodek POT w Rzymie zorganizował dla Doris Zaccone i redaktora Lonely Planet podróż prasową we wrześniu br., a także ściśle współpracował przy scenariuszu każdego odcinka.

Zakładka projektu na Lonely Planet talia: https://www.lonelyplanetitalia.it/podcast/viaggio-in-polonia

Artykuł redaktora Angelo Pittro z podróży do Polski: https://www.lonelyplanetitalia.it/articoli/consigli-di-viaggio/varsavia-e-cracovia-il-cuore-della-polonia

Linki do różnych platform, na których można posłuchać odcinków:

- Spotify: https://open.spotify.com/show/1MXnVNcg4YYbxOgB9xZcoz?si=7fbf780927234173
- Apple Podcast: https://podcasts.apple.com/it/podcast/viaggio-in-polonia/id1595448931
- Spreaker: https://www.spreaker.com/show/viaggio-in-polonia
- Amazon Music: https://music.amazon.it/podcasts/3661bee5-af94-4869-8570-c2737389e96e/viaggio-in-polonia
- Google Podcast: shorturl.at/fwE13
- Deezer: https://www.deezer.com/show/3157072
- Podcast addict: https://podcastaddict.com/podcast/3707631
- Jio Saavn https://www.jiosaavn.com/shows/Viaggio-in-Polonia/1/Lgv,YR10U9g_
- Podcheaser: https://www.podchaser.com/podcasts/viaggio-in-polonia-2174122

Do góry