en
en
Kontakt

POT wspólnie z regionami rozpoczyna cykl webinarów dla biur podróży

Rusza cykl webinarów, w ramach którego regionalne organizacje turystyczne będą przedstawiać touroperatorom polską ofertę turystyczną. To inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej, która jest odpowiedzią na zainteresowanie biur podróży polskimi produktami turystycznymi.

Grafika webinaru

Z powodu pandemii na znaczeniu zyskała turystyka krajowa. Widzą to także touroperatorzy i biura podróży, które chcą rozwijać swoją ofertę sprzedażową. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna cykl webinarów, w ramach których poszczególne województwa przedstawią walory turystyczne swoich regionów. W obecnych czasach wielu turystów decyduje się na kupowanie podróży u profesjonalnych organizatorów turystyki. Wynika to z tego, że touroperatorzy i biura podróży którzy zabezpieczają turystów na wypadek rezygnacji, zmian w rezerwacjach czy innych trudności.

- Wielu touroperatorów nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo na przestrzeni ostatnich rozwinęła się oferta turystyczna naszego kraju. Celem webinarów jest zaprezentowanie biurom podróży oferty turystycznej wszystkich szesnastu regionów. Zależy nam także na sieciowaniu branży i kreowaniu współpracy między regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi a touroperatorami. Na tym rozwiązaniu wszyscy mogą skorzystać - powiedział Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Cykl kierowany jest do przedsiębiorstw, które posiadają w swojej ofercie sprzedażowej krajowe produkty turystyczne lub mają w planach wprowadzić je do oferty. Spotkania będą organizowane raz w tygodniu – co piątek od 26 lutego br. Podczas jednego webinaru zaprezentują się 4 województwa.  Polska Organizacja Turystyczna liczy na to, że podczas spotkań online prezentujący i przedsiębiorcy  turystyczni nawiążą kontakty, które zaowocują stałą współpracą po zakończeniu cyklu webinarów.

 

Harmonogram:

26 lutego

woj. lubelskie

woj. małopolskie

woj. podkarpackie

woj. świętokrzyskie

5 marca

woj. dolnośląskie

woj. wielkopolskie

woj. opolskie

woj. śląskie

12 marca

woj. podlaskie

woj. pomorskie

woj. warmińsko-mazurskie

woj. zachodniopomorskie

19 marca

woj. kujawsko-pomorskie

woj. łódzkie

woj. mazowieckie

woj. lubuskie

 

Biura podróży zainteresowane udziałem w webinarach prosimy o kontakt na adres mailowy: joanna.turek@pot.gov.pl

Do góry