en
en
Kontakt

POT i Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych z porozumieniem o współpracy

W czwartek 5 sierpnia prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta oraz prezes Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Waldemar Domarańczyk podpisali porozumienie o współpracy.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta oraz prezes Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Waldemar Domarańczyk

Sformalizowanie współdziałania POT i PTSM na rzecz rozwoju i promocji turystyki aktywnej jest wynikiem ubiegłotygodniowego spotkania, podczas którego omówiono kwestie realizacji Polskiego Bonu Turystycznego w schroniskach młodzieżowych oraz możliwościach merytorycznego wsparcia przy projekcie Turystyczna Szkoła. W spotkaniu udział wzięli również: Sekretarz Generalny PTSM Cezary Piotrowski, wicedyrektor departamentu Marketingu POT Joanna Turek, dyrektor biura Zarządu Głównego PTSM Ewa Kusznierenko, dyrektor schroniska „Szarotka” w Zakopanem Beata Pawlikowska, przewodniczący Komisji Programowej Marian Kurzyna, przewodniczący Komisji Statutowej Bogdan Sroka.

- Wielokrotnie jako student Akademii Wychowania Fizycznego korzystałem ze schronisk młodzieżowych, więc tym bardziej cieszę się z podjęcia współpracy z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych. Dzisiejsze porozumienie pozwoli na podjęcie wspólnych działań na rzecz rozwoju sektora. Tego rodzaju obiekty mają olbrzymi potencjał. Pokładamy wielkie nadzieje w tym, by Polski Bon Turystyczny mógł być realizowany w schroniskach młodzieżowych. Chcemy już we wrześniu ruszyć z wycieczkami szkolnymi, które opłacane będą za pomocą tego narzędzia, co bez wątpienia ułatwią atrakcyjne pakiety dla szkół. Ponadto, liczymy na duże wsparcie przy dostosowaniu miejsc noclegowych do potrzeb osób niepełnosprawnych - powiedział prezes Rafał Szlachta.

- Dziękuję za chęć i gotowość Polskiej Organizacji Turystycznej do współpracy oraz wzajemną pomoc w naszym sektorze. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom turyści w grupach zorganizowanych, zarówno młodsi jak i starsi, będą chętnie odwiedzać nasze obiekty i korzystać z tej bazy, która od wielu lat istnieje w Polsce i z każdym rokiem się rozwija – podsumował prezes Waldemar Domarańczyk.

Do góry