en
en

Popularni blogerzy z Chin odwiedzili południe Polski

Siedmiu wpływowych chińskich blogerów odwiedziło Polskę na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Goście z Państwa Środka zwiedzili południe naszego kraju.

podroz_chiny2018.jpg

Od 10 do 13 października siedmiu tzw. Key Opinion Leaders, czyli opiniotwórczych blogerów podróżniczych z Chin podróżowało po południowej Polsce. Celem zorganizowanej przez Polską Organizację Turystyczną wizyty studyjnej było pokazanie różnych możliwości aktywnego spędzenia czasu w naszym kraju.

Podróż została zorganizowana w ramach współpracy krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wpływowi blogerzy z Państwa Środka odwiedzili m.in. Kopalnię Soli w Wieliczce, Kraków, Zakopane czy Morskie Oko oraz wzięli udział w spływie Dunajcem. W dalszej kolejności chińscy influencerzy mieli okazję poznać wybrane miejsca na Słowacji, Węgrzej czy w Czechach. Całą, dziewięciodniową podróż zakończyli 18 października w czeskiej Pradze. 

Swoimi wrażeniami goście z Państwa Środka dzielili się na bieżąco na popularnej w ich kraju i kręgu kulturowym platformie społecznościowej WeChat. To jeden z głównych kanałów social media w Chinach. W najbliższym czasie blogerzy biorący udział w podróży mają zamieścić obszerniejsze relacje na pozostałych platformach, na których Chińczycy szukają informacji pomocnych w planowaniu wakacji.

Do góry