en
en

Polskie Stoisko Narodowe na targach TC Touristik & Caravaning Leipzig

Od 22 do 26 listopada w Lipsku odbywają się turystyczne targi TC Touristik & Caravaning Leipzig. W wydarzeniu udział bierze również Polska Organizacja Turystyczna, która przygotowała stoisko z bogatą ofertą m.in. turystyki aktywnej, kulturowej, Spa&wellness oraz z zakresu campingu i caravaningu.

lipsk.jpg

TC Touristik & Caravaning Leipzig to targi typowo konsumenckie. Jest to sztandarowa impreza turystyczna dla mieszkańców środkowych Niemiec, landów Saksonii, Saksonii-Anhalt, Turyngii i Brandenburgii.

Podczas wydarzenia prezentowane są oferty turystycznych z obszaru turystyki aktywnej, w tym rowerowej i wędrownej, kulturowej, Spa&Wellness oraz campingu i caravaningu. Targi połączone są ze sprzedażą sprzętu potrzebnego do caravaningu oraz turystyki rowerowej.

W tegorocznej edycji tragów udział bierze około 600 wystawców z pięciu kontynentów. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć również reprezentacji z Polski. Polska Organizacja Turystyczna przygotowała 60-metrowe stoisko, na którym prezentowana jest bogata oferta turystyczna naszego kraju.

Swoje oferty prezentują m.in. Podziemne Miasto Osówka, Zamek Książ w Wałbrzychu, Uzdrowisko Kołobrzeg, Hotel New Skanpol Kołobrzeg, Uzdrowisko Świnoujście czy Interferie S.A.

Z danych organizatora wynika, że z osób, które odwiedziły targi w ubiegłym roku, 95 proc. pojawi się na imprezie również podczas tej edycji. Prawie 70 proc. zaś potwierdziło, że dokonuje rezerwacji na stoiskach. Zachęcającą do udziału w targach może też być  informacja o dochodach odwiedzających. Ponad 47 proc. z nich zarabia 2,6 tys. euro miesięcznie, a 21,1 proc. ponad 3,6 tys. euro.

Do góry