en
en

Polskie skarby UNESCO w Debreczynie

W Uniwersytecie w Debreczynie oglądać można wystawę „Polskie skarby UNESCO”. Wernisaż zorganizował Instytut Polski w Budapeszcie.

Unesco 1.jpg

Ekspozycja „Polskie skarby UNESCO” na 18 planszach prezentuje polskie obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Węgierska wersja wystawy powstała we współpracy Polskiego Instytutu Badawczego i Muzeum w Budapeszcie oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Okazją do pokazania Węgrom polskich obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO był Dzień Polski na Uniwersytecie w Debreczynie. Wydarzenie zorganizowano w ramach przygotowań do ponownego uruchomienia polonistyki na tejże uczelni. Studia polonistyczne mają szansę wrócić do oferty akademickiej Uniwersytetu w Debreczynie od września 2018 roku. Debreczyn to drugie co do wielkości miasto Węgier.

Jedną z atrakcji Dnia Polskiego była także dwugodzinna prezentacja polskiej historii, gospodarki oraz oferty turystycznej. Przedstawiono również przewodnik po polskich miastach ABOUT POLSKA, który właśnie ukazał w języku węgierskim.

Do góry