Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Łódź gospodarzem konferencji „Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona ”

Łódź gospodarzem konferencji „Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona ”

02_23_0709_Konferencja_16x9_lodz1.jpg

Dynamiczne zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę i społeczeństwa, w tym na sektor turystyczny. Dostosowanie się do tych przemian to długotrwały proces, który dotyczy zarówno branży turystycznej, jak i samorządów oraz samych turystów. W odpowiedzi na te wyzwania Polska Organizacja Turystyczna kontynuuje dwuletni cykl konferencji „Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona ”. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 16 października w Łodzi, którego współorganizatorem jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego.

Konferencja zgromadzi ekspertów i przedstawicieli branży turystycznej, którzy będą omawiać kluczowe kwestie związane z rozwojem zrównoważonej turystyki. W programie przewidziano szeroki zakres tematów, w tym m.in.: „Turystyka zrównoważona w Spycimierzu: za i przeciw budowaniu produktu turystycznego opartego na niematerialnym dziedzictwie kulturowym”, „Energosfera – od pomysłu do realizacji: nowoczesny, ekologiczny obiekt turystyczny”, oraz „Jak Łódź, rewitalizując dziedzictwo postindustrialne, wspiera zrównoważony rozwój turystyki w mieście”. Cały program jest dostępny: TUTAJ

Podsumowaniem wydarzenia będzie debata pt. „Aspekty społeczne, gospodarcze i środowiskowe w zrównoważonym rozwoju regionu”, którą poprowadzi Adam Mikołajczyk, prezes Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc. W panelu dyskusyjnym wezmą udział Monika Kamieńska, dyrektor kreatywy Energosfera, Tomasz Koralewski, prezes Zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej, Anula Galewska, ekspert Travindy, dr Andrzej Stasiak z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Mirosław Madajski, zastępca burmistrza Uniejowa.

Po debacie zaplanowano wręczenie nagród w regionalnym etapie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego

 

Czytaj więcej

23 czerwca, 2026

Polacy stawiają na wakacje w kraju. Morze wciąż numerem jeden, ale coraz więcej osób wybiera góry i city breaki

Wakacje startują już za kilka dni, a Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Aż 58 proc. Polaków planujących letni urlop zamierza spędzić go w Polsce. Choć najpopularniejszym kierunkiem pozostaje wybrzeże Bałtyku, rośnie także zainteresowanie wyjazdami w góry, do miast oraz zwiedzaniem atrakcji kulturowych i historycznych. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie […]

22 czerwca, 2026

Zamki, legendy i nieoczywiste trasy. Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kolejną edycję podróży studyjnych

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła trzecią edycję podróży studyjnych dla twórców internetowych. To projekt, który łączy nowoczesną komunikację z promocją najciekawszych miejsc w Polsce i pokazuje, że krajowe podróże mogą zaskakiwać, inspirować i prowadzić daleko poza oczywiste szlaki. Inaugurujący wyjazd odbył się pod hasłem „Zamki południowej Polski – alternatywne zwiedzanie”. W dniach 25-28 maja influencerzy ze […]