en
en
Kontakt

Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2022 wystartował!

Ruszyła IV edycja konkursu Turystyczny Dziennikarz Roku skierowanego do dziennikarzy i fotoreporterów promujących walory turystyczne Polski. Jego celem jest docenienie twórców popularyzujących turystykę krajową oraz jednocześnie wyróżnienie najlepszych materiałów, które opublikowali w 2021 roku.

Grafika Turystycznego Dziennikarza Roku

Organizatorem akcji jest Polska Organizacja Turystyczna. W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze z całego kraju, którzy swoimi publikacjami w prasie, Internecie, radiu lub telewizji przyczynili się do zwiększenia popularności polskiej turystyki. O nagrody mogą walczyć również fotografowie współpracujący z redakcjami. Z akcji wyłączone są natomiast blogi i zawarte w nich wpisy.

Tekstem, słowem, obrazem – jest wiele sposobów na zaprezentowanie walorów naszej Ojczyzny. Poprzez konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku pragniemy docenić najlepsze prace przedstawicieli mediów, którzy, szczególnie w trudnym dla turystyki okresie, inspirowali turystów do odkrywania najrozmaitszych zakątków Polski. Zachęcam do nadsyłania swoich zgłoszeń i prezentacji wyjątkowych materiałów – mówił Prezes POT Rafał Szmytke.

Zasady konkursu

W konkursie wyróżniono 4 główne kategorie publikacji: wideo, fotoreportaż, audycja radiowa i artykuł. W każdej z nich na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna o wartości 4 000 zł oraz symboliczna statuetka o wartości 200 zł.

Zgłoszone prace konkursowe mogą obejmować:

  • opublikowany artykuł prasowy;
  • artykuł opublikowany na portalu internetowym;
  • materiał wideo opublikowany na portalu internetowym (w tym na portalach streamingowych i pay per view) lub w telewizji;
  • wyemitowaną audycję radiową lub telewizyjną;
  • opublikowany/wyemitowany jednostkowy artykuł/audycję, zrealizowane w ramach cykli redakcyjnych;
  • fotografie zrealizowane w ramach fotoreportaży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie jest bezpłatny, a szanse na zwycięstwo będą mieć materiały, które w sposób oryginalny zaprezentowały ciekawe i piękne zakątki Polski. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie Organizatora pod adresem dziennikarzroku.polska.travel/edycja4.html.

Czas trwania konkursu i ogłoszenie wyników

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 18.12.2022 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20.12.2022 r., a nagrody zostaną wręczone na oficjalnej Gali, która odbędzie się 22.12.2022 r. Szczegóły akcji i regulamin są dostępne na stronie  dziennikarzroku.polska.travel.

Do góry