en
en
Kontakt

Poznaliśmy laureatów VII. Turystycznych Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów!

dobreglowne.jpg

Ceremonia poprzedzona była Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska, na którym obecni byli Piotr Borys, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to wyjątkowe, coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną skupiające kreatywnych vlogerów i blogerów. Głównym celem Mistrzostw jest promowanie krajowej turystyki oraz idei zrównoważonego transportu poprzez zaangażowanie influencerów zajmujących się tymi zagadnieniami. W ramach Mistrzostw uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez publikowanie tekstów, zdjęć i filmów na temat każdego z 16 województw, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania ciekawych miejsc swojego kraju. Jednocześnie ważnym aspektem działań blogerów jest wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju poprzez angażowanie swoich czytelników i widzów do stosowania zasad zdrowego trybu życia i ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

Najlepsi w tegorocznej edycji konkursu okazali się reprezentanci województwa małopolskiego, Karolina i Filip Mleczek – autorzy vloga „Pora na wycieczkę”.

Drugie miejsce zajęli Angelika i Mateusz Grzegorzek – reprezentujący województwo lubelskie znani jako „My na szlaku”.

Podium zamykają Agnieszka i Mariusz Majewscy, którzy prowadzą kanał „AHOJ! Przygodo” i w konkursie promowali województwo lubuskie.

Kapituła konkursu wyróżniła ponadto ambasadorów woj. warmińsko-mazurskiego, Dorotę i Jarosława Kowalskich, autorów kanału „Szalone Walizki”.

Nagrodę dodatkową w kategorii blog otrzymali reprezentanci woj. śląskiego Ewa i Rafał Zbrzeżni  autorzy vloga Aktywni w Podróży.

Nagrodę dodatkową w kategorii TikTok otrzymali Ela i Łukasz Tobiasz z vloga Endless Travel.

Serdecznie gratuluję laureatom, uczestnikom i współorganizatorom VII. Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Wszyscy wykonaliście wspaniałą pracę, która przyczynia się do promocji naszego kraju dzięki zaprezentowaniu pięknych, interesujących, a często zupełnie nieznanych jego zakątków. Większość z nas lubi podróżować i poznawać nowe piękne miejsca. Dzięki inicjatywie vlogerów i blogerów możemy przekonać się, że wcale nie musimy w tym celu wybierać się daleko poza granice Polski, bo wiele niezwykłych miejsc mamy u siebie, a możliwości ich poznawania są nieograniczone powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wszystkie prace konkursowe znajdują się na stronie: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/.

 

Do góry