en
en
Kontakt

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów 2020 czas zacząć

POT-post_1170x585.jpg

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. 5 października blogerzy rozpoczną rywalizację ze sobą. Każdy z nich musi przygotować minimum dwa wpisy oraz jeden materiał wideo (film), a także sześć postów na Facebooku oraz sześć postów na Instagramie, które dotyczyć mają kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa.

Chcemy poprzez tegoroczne mistrzostwa zachęcić Polaków do podróżowania także poza głównym sezonem turystycznym. Zachęcam wszystkich kochających podróże do obserwowania strony mistrzostw i śledzenia rywalizacji. Jestem przekonany, że znajdą tam Państwo inspirację do spędzenia nie jednego, wyjątkowego weekendu w Polsce — powiedział Andrzej Gut-Mostowy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz inspiracje do wykorzystania bonu turystycznego.

Kapituła miała bardzo trudne zadanie, ponieważ do konkursu zgłosiło się wielu utalentowanych twórców. Teraz wymienieni poniżej blogerzy, po ustaleniu trasy z przedstawicielami regionalnych organizacji turystycznych  ruszą na szlaki, by opisywać wybrane województwa. Staną się na najbliższe tygodnie prawdziwymi ambasadorami Polski — dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podróżnicy mają do 5 listopada czas na wykonanie określonych w konkursie zadań. Od 10 do 24 listopada na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel odbędzie się głosowanie internetowe, gdzie wszyscy fani będą mogli głosować na swoich faworytów. Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu. O tym kto wygra zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły.

Zwycięzca mistrzostw otrzyma łącznie 13,5 tys. zł netto, oraz możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Nagroda za zajęcie drugiego miejsca to 8,5 tys. zł netto, a bloger, który zajmie trzecie miejsce otrzyma łącznie 6,5 tys. zł netto. 

A oto finaliści:

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Bartosz Dziwak

https://bartekwpodrozy.pl

 WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO – POMORSKIE

Szymon Nitka

https://www.znajkraj.pl/

 WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Celina Lisek-Lewicka

https://www.celwpodrozy.pl

 WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

Katarzyna Łaskawiec i Tomasz Sawirski

https://polskapogodzinach.pl

 WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Jakub Juszyński

https://tymrazem.pl

 WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Justyna Małota – Ślęczka i Paweł Ślęczka

https://coupleaway.com

 WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

Joanna Kurcińska i Krzysztof Mańkowski

https://idziemydalej.pl

 WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

Maciej i Natalia Bireccy

http://manawpodrozy.pl 

 WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

Karolina Miller i Piotr Andruszko

https://rudeiczarne.pl

 WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

Anna Bielecka, Michał Rosiak

https://podrozewnaturze.pl

 WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Anita Demianowicz

www.banita.travel.pl

 WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

Magdalena Delkowska

https://w10inspiracjidookolaswiata.pl

 WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

Olka Zagórska-Chabros i Marek Chabros

https://balkanyrudej.pl

 WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO – MAZURSKIE

Dorota i Jarosław Kowalscy

https://www.szalonewalizki.pl

 WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

Marta Muszyńska

https://podrozniczo.pl

 WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Arleta Adamska

https://zamieszkali.pl

Do góry