en
en
Kontakt
45678

Bydgoszcz w 10. konkursu European Best Destination 2020! Wyprzedziła Rzym i Menorcę

Bydgoszcz1.jpg

European Best Destinations to konkurs, podczas którego z dwudziestu miast na świecie wybierane jest jedno, które warto odwiedzić. W tym roku komisja nominowała Bydgoszcz, jedyne miasto w Polsce, które miało szanse zdobyć prestiżowy tytuł Najlepszego Miejsca do Podróżowania w Europie 2020! O końcowych wynikach decydowali internauci w głosowaniu, które zakończyło się 5 lutego.

Ostatecznie Bydgoszcz zajęła 10. miejsce, wyprzedzając takie miasta jak m.in. włoski Rzym, hiszpańska Menorca, czy Rochefort Océan i plasując się zaraz za Paryżem. Zwycięzcą zostało francuskie Colmar.

- Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników chcących odkrywać prawdziwe miasta z prawdziwymi ludźmi i chcących doświadczyć czegoś niezwykłego – zachwalał nominację Bydgoszczy Maximilien Lejeune, dyrektor European Best Destinations.

Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie.

Udział w konkursie niesie za sobą realne korzyści. Przez najbliższy rok Bydgoszcz będzie promowana na stronie internetowej European Best Destination, która dociera do ponad 6 milionów użytkowników. Średni wzrost liczby turystów w promowanych miastach sięga zaś 15 proc.

To już kolejna z rzędu nominacja do tytułu European Best Destination dla polskiego miasta w ostatnich latach. W 2017 r. Gdańsk zajął trzecie miejsce, w 2019 r. Poznań uplasował się na miejscu piątym, a w 2018 r. Wrocław wyprzedził całą konkurencję i został Najlepszym Europejskim Celem Podróży.

 

Najlepsza 15. Konkursu European Best Destination 2020:

 1. Colmar, Francja
 2. Ateny, Grecja
 3. Tbilisi, Gruzja
 4. Wiedeń, Austria
 5. Cascais, Portugalia
 6. Sibiu, Rumunia
 7. Namur, Belgia
 8. Rijeka, Chorwacja
 9. Paryż, Francja
 10. Bydgoszcz
 11. Rzym, Włochy
 12. Hévíz, Węgry,
 13. Cork, Irlandia
 14. Rochefort Océan, Francja
 15. Menorca, Hiszpania
Do góry