Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » News » Warszawa gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w 2027 roku

Warszawa gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w 2027 roku

2025 PCBPOT Featured Image(8).png

Z dumą informujemy, że Warszawa została wybrana na gospodarza Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej – International Cartographic Conference (ICC) w lipcu 2027 roku. Decyzję ogłoszono podczas tegorocznej 32. edycji Konferencji, która odbyła się w dniach 17–22 sierpnia 2025 roku w Vancouver (Kanada). To prestiżowe wydarzenie, organizowane co dwa lata przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzną (International Cartographic Association – ICA), zgromadziło około 750 uczestników z całego świata, w tym silną, 30-osobową reprezentację Polski. Polska Organizacja Turystyczna wspierała pozyskanie konferencji dla Polski.

Podczas nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego ICA niemal jednogłośnie zaakceptowano ofertę polskiego środowiska kartograficznego, złożoną już w 2023 roku. Liderami polskiej inicjatywy są: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich, we współpracy z innymi instytucjami, w tym Instytutem Geodezji i Kartografii.

Ofertę Polski podczas Kongresu przedstawili: dr hab. Izabela Gołębiowska, prof. UW, oraz dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. PW.

Projekt był wspierany również przez Warszawską Organizację Turystyczną i Polską Organizację Turystyczną – Poland Convention Bureau, a firma Symposium Cracoviense aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach na wszystkich etapach.

01.png

Z lewej strony Prezydent ICC Georg Gartner, z prawej Sekretarz Generalny Thomas Schulz

International Cartographic Conference (ICC)

To drugi raz w historii, kiedy Polska będzie gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia – po raz pierwszy ICC odbyła się w Warszawie w 1982 roku. Organizacja Konferencji ICC w 2027 roku to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale również niepowtarzalna okazja do promocji Polski na arenie międzynarodowej – jako kraju nowoczesnego, otwartego na innowacje i aktywnego uczestnika globalnych dyskusji o przyszłości kartografii, geowizualizacji i technologii geoinformacyjnych.

Międzynarodowa Konferencja Kartograficzna to najważniejsza światowa platforma wymiany wiedzy, prezentująca najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kartografii, geoinformacji, technologii analiz przestrzennych i geowizualizacji. Wydarzeniu towarzyszy Zgromadzenie Ogólne ICA, w którym uczestniczą przedstawiciele krajów członkowskich tej międzynarodowej organizacji, zrzeszającej instytucje naukowe, administracyjne i komercyjne.

Organizacja ICC2027 w Warszawie to ambitne wyzwanie logistyczne i naukowe, ale także ogromna szansa dla polskich naukowców, studentów i praktyków – na prezentację własnych osiągnięć, budowanie międzynarodowych relacji i dalszy rozwój krajowego środowiska kartograficznego i geoinformacyjnego.

Szczegóły na stronie https://icaci.org/icc2027 

Warszawa już dziś zaprasza świat do wspólnego rysowania map przyszłości.

Autor: Anna Górska

Czytaj więcej

11 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy 2025-2026 wspólnie budujemy przyszłość zrównoważonej turystyki biznesowej w Polsce

Ponad 150 uczestników, sześć miast, kilkanaście inspirujących przykładów dobrych praktyk i dziesiątki pomysłów na kreowanie odpowiedzialnych wydarzeń – tak można podsumować pierwszą edycję projektu Destination Poland Green Academy 2025–2026, ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej skierowanej do branży spotkań i wydarzeń. Program realizowany jest przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z ekspertkami SITE Poland – […]

10 czerwca, 2026

Destination Poland Green Academy w Katowicach

Katowice były gospodarzem ostatniego spotkania z cyklu Destination Poland Green Academy – ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez SITE Poland i Poland Convention Bureau POT, poświęconej rozwojowi kompetencji w zakresie organizacji zrównoważonych wydarzeń i odpowiedzialnego zarządzania destynacjami biznesowymi. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy we współpracy z Silesia Convention Bureau. Warsztaty z inicjatywy SCB odbyły się w Mercure […]

2 czerwca, 2026

Wrocław gospodarzem mistrzostw świata w escape roomach. Jubileuszowy ER Champ wraca do Polski

Po wizycie Pradze i Sofii w ubiegłych latach, święto globalnej sceny escape roomów wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Finał jubileuszowej, 10. edycji mistrzostw świata w escape roomach – ER Champ – odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu. Organizatorzy zapowiadają największą i najbardziej widowiskową edycję w historii tego międzynarodowego cyklu, który wyrósł na bazie krajowych […]