Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Znamy laureatów III edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Znamy laureatów III edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską „Teraz Polska Turystyka”

praca1.jpg

Konkurs na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka” rozstrzygnięty. Kapituła Konkursu wybrała troje laureatów oraz zdecydowała o przyznaniu siedmiu wyróżnień. Organizatorem Konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, przy wsparciu i pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Celem przedsięwzięcia jest wspieranie młodych utalentowanych osób, które wybrały turystykę jako ścieżkę swojej edukacji i kariery zawodowej, a także promowanie absolwentów wyróżniających się pasją oraz wysokim poziomem wiedzy o turystyce. Konkurs, podobnie jak w zeszłorocznej edycji, dotyczył prac magisterskich z zakresu rozwoju, zarządzania i marketingu w sferze turystyki krajowej oraz zagranicznej turystyki przyjazdowej do Polski. Mogli wziąć w nim udział absolwenci studiów magisterskich, których prace uzyskały oceny bardzo dobre, dlatego prace Kapituły wymagały wysiłku i zaangażowania, aby wybrać najlepszych z najlepszych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dziś, 11 grudnia 2024 roku w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej z udziałem Ireneusza Rasia, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki , Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Krzysztofa Przybyła, prezesa Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Wydarzenie prowadziła Jolanta Grus, kierownik Biura Rzecznika POT

Kapituła Konkursu wyłoniła troje laureatów, przyznając I, II i III miejsce oraz siedem wyróżniających się prac. Zaznaczyć należy, że w tej edycji Konkursu po raz pierwszy zanonimizowano prace, zatem Kapituła otrzymała do oceny prace pozbawione informacji o autorze pracy, promotorze, recenzencie i nazwie uczelni.

prace9.jpg

Kapitułę oraz Organizatorów cieszy fakt, że prace Absolwentów Uczelni są coraz bardziej różnorodne, prezentują walory turystyczne wielu regionów Polski i poruszają ważne dla turystyki kwestie, jak chociażby jej zrównoważony rozwój. Zgłoszone do tej edycji prace dotyczyły głównie turystyki krajowej, prezentowały jej walory, rekomendowały szlaki turystyczne. W wielu pracach diagnozowano potrzeby turystów, omawiano procesy rewitalizacji zdegradowanych obszarów i miejsc oraz prezentowano możliwości zagospodarowania turystyczno-rekreacyjnego nieoczywistych obiektów, takich jak
np. schrony. Przedstawiano także wizerunek marki miejsca, omawiano komunikację marketingową, w tym m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, wykorzystania ambient marketingu czy wpływ środków masowego przekazu na turystykę (m.in. kulinarną).

Laureaci:

I miejsce – Agata Jelińska za pracę „Rewitalizacja starego Fordonu szansą na rozwój turystyki questowej w Bydgoszczy”, promotor: dr hab. Aleksandra Jezierska-Thole, prof. UKW, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

II miejsce – Gabriela Dawidowska za pracę „Przygotowanie fizyczne i sprzętowe turystów Tatr Polskich oraz rekomendacje szlaków dla konkretnej grupy turystów”, promotor: dr Katarzyna Pukowiec-Kurda, Uniwersytet Śląski w Katowicach

III miejsce – Magdalena Trzcinka za pracę „Atrakcyjność turystyczna oraz możliwości zagospodarowania turystyczno-rekreacyjnego schronów na obszarze gminy Turośl”, promotor: dr Piotr Gabryjończyk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Wyróżnieni:

  • Pani Katarzyna Krajewska za pracę „Komunikacja marketingowa w hotelarstwie za pośrednictwem social mediów”, promotor: dr hab. inż. Ewa Wszendybył-Skulska, prof. UJ, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Pani Paulina Michałowska za pracę „Spacer kreatywny jako oferta komercjalizacji dziedzictwa dawnej dzielnicy IV Piasek w Krakowie”, promotor: prof. dr hab. Bożena Popiołek, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Pani Paulina Penczewa za pracę „Potencjał Gminy Międzyzdroje i jego wykorzystanie w turystyce zrównoważonej” promotor: dr hab. Waldemar Cudny, prof. UŁ, Uniwersytet Łódzki
  • Pani Anna Piłat za pracę “Wykorzystanie ambient marketingu w promocji turystycznej dużych miast”, promotor: dr hab. Michał Żemła, prof. UJ, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Pani Dominika Stojewska za pracę „Wpływ środków masowego przekazu na turystykę kulinarną”, promotor: dr hab. Jadwiga Berbeka, prof. UEK, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Pani Izabela Talaga za pracę „Oczekiwania gości wobec zrównoważonych hoteli”, promotor: dr Bartłomiej Walas, prof. WSTiE, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Pan Przemysław Wesołowski za pracę „Wpływ turystyki na banalizację i komercjalizację dziedzictwa na przykładzie folkloru Podhala”, promotor: dr Katarzyna Ceklarz, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

 

W skład Kapituły Konkursu weszli:

  • dr Wojciech Fedyk, AWF we Wrocławiu – Przewodniczący Kapituły
  • dr hab. Borzyszkowski, prof. WSB Merito w Gdańsku – Wiceprzewodniczący Kapituły
  • dr Dominik Borek dyrektor Departamentu Turystyki MSiT
  • dr Jarosław Górski, UW
  • dr hab. Dariusz Jacek Olszewski-Strzyżowski, prof. AWFiS w Gdańsku
  • dr hab. Katarzyna Podhorodecka, prof. UW
  • dr Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, SGH

Czytaj więcej

24 czerwca, 2026

Cykl “Outdoor Polen”. ZOPOT Berlin we współpracy z regionami promuje aktywną turystykę w Polsce

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie we współpracy z partnerami z czterech regionów Polski promuje aktywną turystykę w naszym kraju. W ramach długofalowego partnerstwa z aplikacją Komoot – największą platformą outdoorową w Europie powstały cztery kolekcje przybliżające rowerową ofertę województw: Zachodniopomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Dolnośląskiego oraz trasy piesze w Województwie Śląskim. Pierwsza kolekcja z serii […]

23 czerwca, 2026

Polacy stawiają na wakacje w kraju. Morze wciąż numerem jeden, ale coraz więcej osób wybiera góry i city breaki

Wakacje startują już za kilka dni, a Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Aż 58 proc. Polaków planujących letni urlop zamierza spędzić go w Polsce. Choć najpopularniejszym kierunkiem pozostaje wybrzeże Bałtyku, rośnie także zainteresowanie wyjazdami w góry, do miast oraz zwiedzaniem atrakcji kulturowych i historycznych. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie […]

22 czerwca, 2026

Zamki, legendy i nieoczywiste trasy. Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kolejną edycję podróży studyjnych

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła trzecią edycję podróży studyjnych dla twórców internetowych. To projekt, który łączy nowoczesną komunikację z promocją najciekawszych miejsc w Polsce i pokazuje, że krajowe podróże mogą zaskakiwać, inspirować i prowadzić daleko poza oczywiste szlaki. Inaugurujący wyjazd odbył się pod hasłem „Zamki południowej Polski – alternatywne zwiedzanie”. W dniach 25-28 maja influencerzy ze […]