Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » II Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem relacja ze stoiska POT Laboratorium Twórców

II Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem relacja ze stoiska POT Laboratorium Twórców

EKSIT-europejski-kongres-sportu-i-turystyki-zakopane-polska-organizacja-turystyczna-laboratorium-tworcow.png

W dniach 26-28 września 2023 roku Zakopanem miała miejsce druga edycja Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło licznych gości, którzy mieli okazję odwiedzić stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej na terenie Strefy EXPO. Stoisko to stało się głównym miejscem, w którym odbywały się warsztaty, spotkania i sesje tematyczne w ramach projektu Laboratorium Twórców.

Kongres w Zakopanem był okazją do eksplorowania różnorodnych aspektów związanych z turystyką i sportem.

Fotografia mobilna w turystyce

Pierwszego dnia uczestnicy mogli uczestniczyć w sesji poświęconej fotografii mobilnej, prowadzonej przez ekspertkę Klaudię Chwastek. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych sesjach poświęconych fotografii mobilnej. Program był bogaty i obejmował następujące tematy:

  1. Od Pułapki na Myszy Talbota do aparatu w smartfonie, czyli o tym, czym jest fotografia mobilna. Podczas tej sesji uczestnicy dowiedzieli się, jak rozwijała się fotografia mobilna i jakie są jej korzenie, zaczynając od pierwszych prób połączenia smartfonów z aparatami.

  2. W jaki sposób robić zdjęcia smartfonem. Ta część programu skupiła się na praktycznych aspektach robienia zdjęć za pomocą smartfona, omawiając techniki i wskazówki, jak uzyskać najlepsze rezultaty.

  3. Od „pocztówkowych kadrów” do inspirujących kompozycji. Uczestnicy dowiedzieli się, jak robić profesjonalnie zdjęcia smartfonem, przechodząc od typowych i przewidywalnych kadrów do bardziej inspirujących kompozycji.

  4. Narzędzia przydatne w fotografii mobilnej. W tej sesji omówiono różne narzędzia i aplikacje dostępne dla fotografów mobilnych, które mogą znacząco ułatwić pracę.

  5. Rola zdjęć we współczesnym świecie i turystyce. Ostatnia sesja skupiła się na znaczeniu fotografii w dzisiejszym świecie, zarówno pod kątem wyrazu artystycznego, jak i jej roli w promocji turystyki. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed fotografami w erze cyfrowej.

fotografia-mobilna-w-turystyce-eksit-zakopane-klaudia-chwastek.jpg

W międzyczasie każda z sesji była poprzedzona networkingiem, który stanowił doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami wydarzenia. Program ten zapewnił uczestnikom szeroką perspektywę na temat fotografii mobilnej oraz jej roli w dzisiejszym świecie i branży turystycznej.

E-marketing w turystyce

Drugiego dnia uczestnicy wydarzenia na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej mieli okazję uczestniczyć w intensywnej sesji poświęconej e-marketingowi w turystyce, prowadzonej przez ekspertkę Dagmarę Platę-Alf. Oto, czego mogli się dowiedzieć podczas poszczególnych części programu:

  1. Rozpoczęcie sesji inspiracji na stoisku POT. Oficjalne rozpoczęcie sesji, podczas którego uczestnicy zostali wprowadzeni w temat dnia.

  2. Optymalizacja strony internetowej.  Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat optymalizacji stron internetowych, co jest kluczowe dla skutecznej obecności online.

  3. Media społecznościowe. W tej części programu omawiano strategie wykorzystywania mediów społecznościowych w marketingu turystycznym, szczególnie skupiono się na Facebooku, Instagramie, Twitterze (X) i LinkedInie.

  4. AI Marketing. Uczestnicy dowiedzieli się, jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w działaniach marketingowych, co jest istotne w erze cyfrowej.Wspomniano o możliwościach jakie oferują między innymi ChatGPT, MidJourney.

  5. Automatyzacja w e-marketingu. Omawiano możliwości automatyzacji procesów w e-marketingu, co może przyspieszyć i usprawnić działania marketingowe.

  6. Efektywność działań marketingowych w internecie. Uczestnicy dowiedzieli się, jak mierzyć i oceniać efektywność swoich działań marketingowych w przestrzeni internetowej.

  7. Pytania i odpowiedzi, następnie networking. Sesja pytań i odpowiedzi była okazją do zadawania ekspertce Dagmarze Placie-Alf konkretnych pytań dotyczących e-marketingu w turystyce, po której nastąpiła kolejna sesja networkingowa.

Ta sesja Laboratorium Twórców poświęcona e-Marketingowi w Turystyce dostarczyła uczestnikom cennych informacji i pokazała przydatne narzędzia z zakresu marketingu online, pomagając im lepiej wykorzystać potencjał internetu w dziedzinie turystyki. Sesje networkingowe sprzyjały budowaniu relacji w branży.

dagmara-plata-alf-e-markeing-w-turystyce-eksit-zakopane.jpg

Przemysł spotkań

Trzeciego dnia EKSiT goście mieli okazję poznać działania Poland Convention Bureau dzięki spotkaniu z Anetą Książek i Jarosławem Marciukiem. W prezentacji i rozmowach na stoisku poruszane były kwestie roli convention bureau, turystyki biznesowej, jak Polska promuje się na konkurencyjnym rynku wydarzeń oraz w jaki sposób w działaniach biura wykorzystywany jest marketing internetowy. Zaprezentowano między innymi analizę przypadku targów IMEX Frankfurt 2023.

aneta-ksiazek-poland-convention-bureau-europejski-kongres-sportu-i-turystyki-zakopane.jpg

jaroslaw-marciuk-poland-convention-bureau-europejski-kongres-sportu-i-turystyki-zakopane.jpg

Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego

Dodatkowo uczestnicy EKSiT mieli możliwość uczestniczyć w prezentacjach i spotkaniach we wtorek i środę, podczas których Edyta Dróżdż z Fundacji Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym działalności i aspektów prawnych dotyczących podmiotów turystycznych.

Edyta Dróżdż Europejski Kongres Sportu i Turystyki Zakopane CMRT

Podsumowanie kongresu

Kongres odbywał się w Hotelu Bachleda Kasprowy. Specjalnie na to wydarzenie przygotowano dwupoziomową przestrzeń o ogólnej powierzchni 3000 m2, która zapewniła odpowiednie miejsce dla pięciu sal konferencyjnych oraz strefy expo. To spotkanie stanowiło doskonałą okazję do wymiany wiedzy, networking’u oraz tworzenia nowych inspirujących projektów w dziedzinie sportu i turystyki.

Według PSMM Monitoring, która monitorowała social media, sesja Laboratorium Twórców była jednym z popularniejszych tematów pojawiających się w dyskusjach w mediach społecznościowych.

europejski-kongres-sportu-i-turystyki-zakopane-polska-organizacja-turystyczna-laboratorium-tworcow.jpg

Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem

Czytaj więcej

Lodz-Kreuje-Spotkania-na-Piotrkowskiej
26 sierpnia, 2026

Łódź Kreuje Spotkania na Piotrkowskiej. Wizyta studyjna dla organizatorów wydarzeń (zapowiedź 2026)

W dniach 6–8 września 2026 roku odbędzie się podróż studyjna „Łódź Kreuje Spotkania na Piotrkowskiej”, skierowana do przedstawicieli branży MICE oraz osób rozważających organizację wydarzeń biznesowych w centrum Łodzi. Program ma pokazać potencjał miasta poprzez obiekty eventowe, postindustrialne przestrzenie, zabytkowe pałace i wille, lokalne inicjatywy artystyczne oraz miejsca związane z wielokulturowym dziedzictwem Łodzi. „Łódź Kreuje […]

szczecin-program-wsparcia-certyfikacji-zrownowazony-rozwoj
25 sierpnia, 2026

Szczecin wspiera certyfikację branży turystycznej i eventowej

Szczecin Convention Bureau uruchomiło Program Wsparcia Certyfikacji skierowany do przedstawicieli branży turystycznej, eventowej i HORECA. Przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie merytoryczne i finansowe w procesie uzyskiwania uznanych certyfikatów zrównoważonego rozwoju, takich jak Green Key, BREEAM, LEED czy Good Travel Seal. Nabór wniosków trwa do 30 września 2026 roku. Program jest kolejnym elementem działań Szczecina związanych z […]

IFES MasterClass 2026 w Poznaniu
19 sierpnia, 2026

IFES MasterClass 2026 w Poznaniu

IFES MasterClass 2026 -Europe odbędzie się 25–27 listopada 2026 roku w Poznaniu. Wydarzenie organizowane przez International Federation of Exhibition and Event Services (IFES) jest skierowane przede wszystkim do młodych i rozwijających się profesjonalistów sektora targowego i eventowego. Ma łączyć praktyczną edukację, wiedzę ekspertów oraz międzynarodowy networking. Tegoroczna edycja jest promowana hasłem „Futureproof Your Personal Toolbox”. […]