Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » Kampania „Bezpieczna Turystyka”

Kampania „Bezpieczna Turystyka”

Grafiki akcji "Bezpieczna Turystyka"

Polska Organizacja Turystyczna wspiera akcję „Bezpieczna Turystyka”. Kampania promująca wysoki poziom bezpieczeństwa polskiej branży została zainicjowana przez turystyczne organizacje branżowe w tym Polską Radę Turystyki i Polską Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.

bezpiecznaturystyka.jpg

Badania prowadzone na świecie, w tym przez niemiecki Instytut Kocha, potwierdzają, że turystyka praktycznie nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. To między innymi efekt bardzo wysokiego poziomu zaszczepienia personelu obsługującego klientów. By dotrzeć z tą informacją do jak najszerszego grona odbiorców, Polska Rada Turystyki rozpoczęła akcję „Bezpieczna turystyka”, w ramach której zachęca przedstawicieli branży turystycznej do wykorzystywania grafik potwierdzających dbałość o bezpieczeństwo klientów i zapewniających o zaszczepieniu personelu. Akcję promują organizacje turystyczne skupione w Polskiej Radzie Turystyki – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, Turystyczna Organizacja Otwarta, Krakowska Izba Turystyki i Izba Turystyki RP oraz w Radzie Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.

Organizacje prowadzące akcję podkreślają, że podróżowanie w odpowiednim rygorze sanitarnym może być bezpieczne zarówno dla klientów jak i pracowników sektora. Biura, które przystąpiły do kampanii „Bezpieczna Turystyka” spełniają najwyższe standardy sanitarne, a cały ich personel jest zaszczepiony, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo klientów.

Biura te mają także odpowiednią wiedzę na temat bezpiecznego podróżowania i wymagań sanitarnych jakie należy przy tym spełnić. Akcja „Bezpieczna Turystyka” ma jasny przekaz kierowany do klientów – jesteśmy zaszczepieni, turystyka jest bezpieczna, a nasza kadra dba o ich i własne bezpieczeństwo.

Zachęcamy do pobierania i wykorzystywania grafik w samodzielnej promocji kampanii „Bezpieczna Turystyka”. Wszystkie materiały zostały przygotowane przez Norberta Wawrzyniaka, członka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych oraz właściciela agencji turystycznej i agencji reklamowej Studio74.com.pl. Grafiki promujące akcję może wykorzystywać bezpłatnie każdy, kto chcą uczestniczyć w kampanii i promować „Bezpieczną Turystykę”. Dostępne są na stronie akcji – „Bezpieczna Turystyka.

Kampania prowadzona jest aktualnie w językach polskim i angielskim. W niedługim czasie zostanie rozszerzona także na inne języki.

fot. Norbert Wawrzyniak

Czytaj więcej

bursztynowy-splendor-jubileusz-hotelu-sofitel-victoria-warsaw
26 czerwca, 2026

Jubileusz 50-lecia Sofitel Warsaw Victoria – historia miejsca ważnego dla polskiej turystyki

24 czerwca 2026 roku w sali balowej hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta celebracja 50-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział około 400 gości – przedstawicieli świata biznesu, kultury, mediów, administracji publicznej, branży turystycznej oraz wieloletnich partnerów i przyjaciół hotelu. Jubileusz miał nie tylko charakter okolicznościowy. Był również okazją […]

Wesola-Immersive-krakow-network-poland-convention
25 czerwca, 2026

Współpraca kluczem do rozwoju międzynarodowych konferencji naukowych

W przestrzeni Wesoła Immersive 30 marca 2026 roku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kraków Network 2.0, której celem jest budowanie trwałej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim, administracją publiczną oraz branżą spotkań i wydarzeń biznesowych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji naukowo-badawczych, samorządu oraz sektora MICE, tworząc forum wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk związanych z […]

mlody-ambasador-kongresow-polskich-pot-polandcvb-skkp
24 czerwca, 2026

Ruszył pilotażowy program „Młody Ambasador Kongresów Polskich” 2026

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, przy ścisłym współdziałaniu z lokalnymi Klubami Ambasadora działającymi m.in. w Warszawie i na Mazowszu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, w województwie Śląskim, Łodzi oraz w województwie świętokrzyskim, zaprasza przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu oraz innych środowisk zawodowych do udziału w pilotażowej edycji Programu „Młody Ambasador Kongresów Polskich”. Program stanowi część […]