Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » Światowy Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów odbędzie się w 2022 roku w Warszawie!

Światowy Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów odbędzie się w 2022 roku w Warszawie!

kongres-22-geodetow.jpg

Na tegorocznym spotkaniu FIG International Federation of Surveyors, które odbyło się w formie wirtualnej w Holandii, zapadła decyzja o tym, że w przyszłym roku to prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Warszawie zamiast w Ghanie w RPA. Decyzja została podjęta z powodu obostrzeń związanych z pandemią i możliwych trudności w podróżowaniu do RPA.

kongres-22-geodetow.jpg

Stowarzyszenie Geodetów Polskich (SGP) rozpoczęło starania o zdobycie praw do organizacji FIG Working Week 2024 na początku 2019 roku. Starania te poparła Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau. Konkurentem Polski była Australia i oba kraje miały prezentować swoje oferty na ubiegłorocznym kongresie, który był zaplanowany w Amsterdamie. Polska zdecydowała na organizację wydarzenia w Warszawie, a Australia w Brisbane. Niestety z powodu COVID-19 wydarzenie zostało przeniesione na 2021r. i odbyło się w formie online. Oferty Australii i Polski zostały przesunięte na 2025 rok i głosowanie miało mieć miejsce na wirtualnym Walnym Zebraniu Członków FIG w czerwcu br.  Ostatecznie zapadła decyzja o przekazaniu praw do organizacji wydarzenia w 2022 roku Polsce, a w 2025 Australii. Kongres w RPA został przesunięty na 2026 rok. Decyzję oficjalnie ogłoszono w dn. 20 czerwca 2021 roku podczas General Assembly, gdzie przedstawicielami Stowarzyszenia Geodetów Polskich byli: dr inż. Ludmiła Pietrzak, dr inż. Krzysztof Bakuła oraz Anna Górska z Symposium Cracoviense, wspierająca SGP w kwestiach organizacyjnych.

FIG, czyli Międzynarodowa Federacja Geodetów (International Federation of Surveyors,) założona w 1878 roku w Paryżu, jest wiodącą organizacją międzynarodową reprezentującą interesy geodetów na całym świecie. To federacja krajowych stowarzyszeń członkowskich, obejmująca cały zakres dziedzin zawodowych w ramach światowego środowiska geodezyjnego.  Stanowi międzynarodowe forum dyskusji i rozwoju, mające na celu promowanie praktyk i standardów zawodowych. Jest to uznana przez ONZ organizacja pozarządowa (NGO), reprezentująca ponad 120 krajów na całym świecie, a jej celem jest zapewnienie, że dyscypliny badawcze i wszyscy, którzy je praktykują, spełniają potrzeby rynków i społeczności, którym służą.

FIG Working Week jest organizowany co roku, natomiast Kongres FIG organizowany co 4 lata, jest bardziej prestiżowym wydarzeniem i gromadzi więcej uczestników. Wszyscy liczą na to, że w przyszłym roku do Warszawy zawita od 1500 do 2000 delegatów.

Symposium Cracoviense wspierało SGP we wszystkich etapach starań o pozyskanie wydarzenia do Polski, od wspólnego przygotowania profesjonalnej oferty (Bid Booka), po wspólne przygotowanie wirtualnej prezentacji. Podczas  kongresu FIG w Warszawie Symposium Cracoviense będzie pełniło rolę DMC, odpowiadając m.in. za logistykę oraz organizację wycieczek technicznych i turystycznych dla delegatów.

Kongresy międzynarodowe wracają do naszego kraju, a branża jest na to w 100 proc. przygotowana. Bardzo cieszy fakt, że Zarząd FIG nam zaufał i jest przekonany, że pomimo krótkiego czasu na przygotowania, partnerzy z Polski sprostają wszystkim wyzwaniom dotyczącym bezpiecznej  i profesjonalnej organizacji wydarzenia –  powiedziała zaangażowana od początku w proces bidowania Anna Górska, Doradca Zarządu Symposium Cracoviense.

Symposium Cracoviense jest rekomendowanym Profesjonalnym Organizatorem Kongresów POT.

Źródło: Anna Górska

Czytaj więcej

bursztynowy-splendor-jubileusz-hotelu-sofitel-victoria-warsaw
26 czerwca, 2026

Jubileusz 50-lecia Sofitel Warsaw Victoria – historia miejsca ważnego dla polskiej turystyki

24 czerwca 2026 roku w sali balowej hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta celebracja 50-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział około 400 gości – przedstawicieli świata biznesu, kultury, mediów, administracji publicznej, branży turystycznej oraz wieloletnich partnerów i przyjaciół hotelu. Jubileusz miał nie tylko charakter okolicznościowy. Był również okazją […]

Wesola-Immersive-krakow-network-poland-convention
25 czerwca, 2026

Współpraca kluczem do rozwoju międzynarodowych konferencji naukowych

W przestrzeni Wesoła Immersive 30 marca 2026 roku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kraków Network 2.0, której celem jest budowanie trwałej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim, administracją publiczną oraz branżą spotkań i wydarzeń biznesowych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji naukowo-badawczych, samorządu oraz sektora MICE, tworząc forum wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk związanych z […]

mlody-ambasador-kongresow-polskich-pot-polandcvb-skkp
24 czerwca, 2026

Ruszył pilotażowy program „Młody Ambasador Kongresów Polskich” 2026

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, przy ścisłym współdziałaniu z lokalnymi Klubami Ambasadora działającymi m.in. w Warszawie i na Mazowszu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, w województwie Śląskim, Łodzi oraz w województwie świętokrzyskim, zaprasza przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu oraz innych środowisk zawodowych do udziału w pilotażowej edycji Programu „Młody Ambasador Kongresów Polskich”. Program stanowi część […]