Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » Przedstawiciele samorządów spotkali się we Wrocławiu

Przedstawiciele samorządów spotkali się we Wrocławiu

Samorządy we Wroc_1170.jpg

Do Wrocławia na zaproszenie Wydziału Promocji Miasta i Turystyki oraz Convention Bureau – Wrocław przyjechali przedstawiciele ośmiu polskich samorządów wojewódzkich, odpowiadających za promocję turystyczną. W Art Hotelu w dniach 30 czerwca – 1 lipca odbyło się Pierwsze spotkanie samorządowe dotyczące rozwoju i promocji turystyki „Wspólnie i osobno”. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szlachty oraz Unii Metropolii Polskich.

Samorządy we Wroc_1170.jpg

We Wrocławiu pojawili się przedstawiciele z Poznania, Opola, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Torunia, Warszawy oraz Białegostoku. Podczas otwarcia spotkania głos zabrali: Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, Andrzej Pawluszek – Pełnomocnik Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ds. ZOPOT oraz Piotr Polak – Koordynator komisji Unii Metropolii Polskich. Część warsztatowa spotkania pozwoliła na merytoryczną dyskusję związaną ze sposobami radzenia sobie turystyki i promocji destynacji w okresie wyzwań związanych z pandemią. Sprzyjała ona również  wymianie doświadczeń oraz dobrych praktyk, jakie w zakresie promocji sprawdzają się wśród miast biorących udział w spotkaniu.

Wystąpili również przedstawiciele wrocławskiej i dolnośląskiej turystyki. Wiola Samborska, Dyrektor CEE Hydropolis zaprezentowała wnioski z badań prowadzonych w zakresie działań podejmowanych przez  obiekty turystyczne w Polsce w czasie tzw. lockdownu. O sytuacji sektora turystyki biznesowej i działaniach podjętych na rzecz branży spotkań mówiła Agnieszka Szymerowska, Prezes Convention Bureau – Wrocław. Plany promocji oraz rozwiązania podkreślające kooperację wewnątrz regionu Dolnego Śląska zaprezentował Piotr Wnukowicz, Dyrektor Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Podsumowaniem spotkania był panel z udziałem zaproszonych gości, podczas którego pod dyskusję został poddany temat „Wspólnie czy osobno – czyli jaki jest najlepszy model promocji turystyki w czasach post-pandemicznych?” Do panelu zostali zaproszeni: Jakub Mazur (Wiceprezydent Wrocławia), Paweł Wybierała (Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej), Rafał Szczepkowski (Koordynator ds. komunikacji i promocji Unii Metropolii Polskich) oraz Piotr Wnukowicz. Wśród działań wspólnych, które są istotnym aspektem promocji polskich miast, znalazły się także kampanie prowadzone przez Unię Metropolii Polskich, a są nimi #OdkryjMyMiasta oraz #MiastowMiasto. W obu tych kampaniach udział bierze również stolica Dolnego Śląska.

Wnioski końcowe, podkreślające rolę i znaczenie współpracy między miastami w zakresie wypracowywania zarówno wspólnej jak i indywidualnej strategii promocji przedstawił Alfred Wagner,  Zastępca dyrektora Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Miasto zatroszczyło się również o aspekt turystyczny spotkania, organizując dla uczestników m.in. rejs po Odrze i wizytę w ZOO – największej atrakcji turystycznej Wrocławia.

Wszystkim przedstawicielom miast oraz naszym prelegentom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu oraz za wspólną dyskusję, mamy również nadzieję, że spotkanie zaowocuje współpracą i wypracowaniem wspólnych strategii rozwoju i promocji turystyki.

Źródło: Convention Bureau-Wrocław
Fot. Andrzej Doleczek

Czytaj więcej

bursztynowy-splendor-jubileusz-hotelu-sofitel-victoria-warsaw
26 czerwca, 2026

Jubileusz 50-lecia Sofitel Warsaw Victoria – historia miejsca ważnego dla polskiej turystyki

24 czerwca 2026 roku w sali balowej hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta celebracja 50-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział około 400 gości – przedstawicieli świata biznesu, kultury, mediów, administracji publicznej, branży turystycznej oraz wieloletnich partnerów i przyjaciół hotelu. Jubileusz miał nie tylko charakter okolicznościowy. Był również okazją […]

Wesola-Immersive-krakow-network-poland-convention
25 czerwca, 2026

Współpraca kluczem do rozwoju międzynarodowych konferencji naukowych

W przestrzeni Wesoła Immersive 30 marca 2026 roku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kraków Network 2.0, której celem jest budowanie trwałej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim, administracją publiczną oraz branżą spotkań i wydarzeń biznesowych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji naukowo-badawczych, samorządu oraz sektora MICE, tworząc forum wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk związanych z […]

mlody-ambasador-kongresow-polskich-pot-polandcvb-skkp
24 czerwca, 2026

Ruszył pilotażowy program „Młody Ambasador Kongresów Polskich” 2026

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, przy ścisłym współdziałaniu z lokalnymi Klubami Ambasadora działającymi m.in. w Warszawie i na Mazowszu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, w województwie Śląskim, Łodzi oraz w województwie świętokrzyskim, zaprasza przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu oraz innych środowisk zawodowych do udziału w pilotażowej edycji Programu „Młody Ambasador Kongresów Polskich”. Program stanowi część […]