Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » POT i AWF we Wrocławiu będą współpracować na rzecz polskiej turystyki

POT i AWF we Wrocławiu będą współpracować na rzecz polskiej turystyki

Prezes Rafał Szlachta podpisuje porozumienie z AWF

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta i rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Rokita podpisali uroczyście porozumienie o współpracy. Instytucje będą prowadzić wspólne działania na rzecz rozwoju i promocji polskiej turystyki.  

Prezes Rafał Szlachta podpisuje porozumienie z AWF

Z uwagi na pandemię w formie wirtualnej odbyło się 27 maja spotkanie prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szlachty i rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dra hab. Andrzeja Rokity, podczas którego podpisano porozumienie o współpracy.

Intencją stron są wspólne działania na rzecz rozwoju i promocji polskiej turystyki, zwłaszcza promowania Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Zadeklarowano wsparcie, konsultacje i doradztwo w zakresie prowadzenia działalności popularno-naukowej, konsultingowej i opiniodawczej w obszarze turystyki, a także prowadzenia badań i analiz ilościowych ruchu turystycznego w Polsce.

POT i AWF we Wrocławiu pragną powoływać mieszane zespoły eksperckie w celu rozwiązywania aktualnych problemów branży turystycznej. Planowane są wspólne prace nad projektami wydawniczymi i konferencyjnymi, a także organizacja szkoleń dla pracowników przemysłu turystycznego.

Bardzo ważną częścią porozumienia są działania edukacyjne. Studenci uczelni będą mogli brać udział w podejmowanych i realizowanych przez POT projektach. Współpraca obejmie także tworzenie nowoczesnej oferty edukacyjnej, w szczególności studiów podyplomowych oraz szkoleń, dostosowanych do potrzeb rynku pracy.

– Akademie wychowania fizycznego są bliskie mojemu sercu, bo sam jestem absolwentem jednej z nich. W Polskiej Organizacji Turystycznej zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie dla promocji Polski i turystyki mają imprezy sportowe, wydarzenia oraz nasi reprezentanci. Wiemy, że poprzez emocje towarzyszące kibicom i zawodnikom możemy bardzo wiele zdziałać. Nie zapominamy też, że uczelnie to przede wszystkim nauka. POT chciałaby wzmacniać swoje działania w obszarach badań i analiz. Chociaż już wielokrotnie współpracowaliśmy z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, to jestem niezmiernie dumny ze sformalizowania współpracy. Podpisanie porozumienia będzie motorem napędowym do dalszych działań – powiedział prezes POT Rafał Szlachta.

–  Nauka to nic innego jak odkrywanie rzeczywistości i prawdy. Wspólnymi siłami będziemy budować przyszłość turystyki krajowej oraz promocji Polski poza jej granicami. Jesteśmy dumni z możliwości współtworzenia tego dzieła i udziału w tym procesie. Mogę zapewnić, że będę czuwał nad tym, by nasi pracownicy nieustannie prowadzili badania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Niniejsza umowa jest wiatrem, który popycha polską turystykę w dobrym kierunku – podsumował rektor AWF we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Rokita.

Czytaj więcej

18 czerwca, 2026

XV posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej IX kadencji

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej przyjęła sprawozdanie finansowe za rok 2025 oraz sprawozdanie z działalności POT za rok 2025. W spotkaniu prowadzonym przez Przewodniczącą Rady POT Izabelę Stelmańską uczestniczyli członkowie Rady, Wiceminister Sportu i Turystyki Ireneusz Raś oraz Prezes POT Magdalena Krucz oraz Biegły Audytor Małgorzata Grzejszczak, odpowiedzialna za audyt sprawozdania finansowego POT. Szczegóły sprawozdania finansowego […]

17 czerwca, 2026

80-lecie połączenia LOT-u na trasie Warszawa–Sztokholm

“Thanks a LOT for 80 years together”… tak podziękowała Swedavia – firma zarządzająca lotniskiem Sztokholm Arlanda. We wtorek, 9 czerwca 2026r. na lotnisku Stockholm Arlanda odbyła się uroczystość z okazji 80-lecia połączenia lotniczego LOT Polish Airlines między Warszawą a Sztokholmem. Trasa, uruchomiona 80 lat temu, była jednym z pierwszych międzynarodowych połączeń przewoźnika i do dziś […]

17 czerwca, 2026

Velo-City 2026 w Rimini: polski głos w światowej dyskusji o turystyce rowerowej

Rimini – znane włoskie miasto nad Adriatykiem – stało się globalnym centrum debat o przyszłości mobilności i turystyki rowerowej. To właśnie tutaj do 19 czerwca potrwa jubileuszowa, 45. edycja konferencji Velo-City, uznawanej za najważniejsze na świecie wydarzenie poświęcone rozwojowi transportu rowerowego oraz turystyki aktywnej. Tegoroczna odsłona przyciągnęła rekordową liczbę ponad 1600 uczestników z ponad 60 […]