Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » PCB » Aktualności PCB » Wracamy do Ogrodu w „Parkowej”

Wracamy do Ogrodu w „Parkowej”

Ogrd2012_0

Ogrd2012_0

Ponad 100 roślin, 300 kilogramów kory, 3 tony ziemi, 2 dni i 30 wolontariuszy. Tak wyglądała tegoroczna akcja „Wracamy do Ogrodu” w Krakowie

w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Parkowa”. Ponad 20 ochotników krakowskiej branży przemysłu spotkań oraz 10 wychowanków Ośrodka „Parkowa” na dwa dni stało się „ogrodnikami”. Prace obejmowały przygotowanie terenów rekreacyjnych ze sprzętem sportowym, nasadzenia oraz oczyszczenie całego terenu.

Niezwykle ważnym aspektem projektu było zaangażowanie w niego samych wychowanków – młodzieży sprawiającej trudności wychowawcze związane z kryzysem wieku dojrzewania, konfliktami rodzinnymi, zaburzeniami zachowania i innymi zaburzeniami psychicznymi o znacznym nasileniu. Było to dla nich szansą na aktywne spędzenie dwóch dni, rozwinięcie umiejętności współpracy oraz możliwość porozmawiania z przedstawicielami lokalnych hoteli PCO i organizatorów podróży motywacyjnych.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz pozyskanych sponsorów udało się zrealizować projekt oraz dodatkowo zapewnić młodzieży m.in. sprzęt sportowy, bilety do kina. Akcja zainteresowała także lokalne media – już 18 września o godzinie 18.15 w TVP Kraków ukaże się relacja z prac w ogrodzie przy ul. Parkowej. Swój wkład w obecny wygląd ogrodu miała także Wiceprezydent Krakowa – Pani Magdalena Sroka, która pomogła przy sadzeniu pierwszych roślin na nowo przygotowanym terenie.

Projekt „Wracamy do ogrodu” po raz kolejny zakończył się sukcesem o czym najbardziej świadczą uśmiechy na twarzach młodzieży, wdzięczność dyrektora oraz pracowników Placówki i satysfakcja uczestników.

Wracamy do Ogrodu to akcja charytatywna powstała przy współpracy z Pracownią Architektury Krajobrazu PIM-ART. Wspólnie pracujemy nad tym, aby dzieciom w różnych ośrodkach w Polsce przyjemniej spędzało się czas wolny w ogrodzie. Dajemy od siebie przede wszystkim czas, a to dla osób związanych z turystyką biznesową w dzisiejszych czasach jest najcenniejsze – komentuje Krzysztof Celuch.

Ogrd2012_1 Ogrd2012_2 Ogrd2012_3

Ogrd2012_4 Ogrd2012_5 Ogrd2012_6

Ogrd2012_10 Ogrd2012_11 Ogrd2012_12

Zespół Wracamy do Ogrodu 2012:

  • Beata Pączkowska – DMC Poland
  • Aleksandra Pietras – Partner DMC Poland
  • Dorota Smagur – Hilton Garden Inn
  • Tomasz Lempart – Radisson Blu Hotel Kraków
  • Mirosław Bularski – Hotel Campanile
  • Monika Wąs – Time4Poland
  • Magdalena Żak – Holiday Inn
  • Jadwiga Berbeka – Cracow Uniwersity of Economics
  • Karolina Kapała – Hotel Park Inn
  • Agnieszka Kopecka – Crown Piast Hotel & Park
  • Elżbieta Tomczyk – Miczka – Małopolska Organizacja Turystyczna
  • Beata paliś – Kraków Convention Bureau
  • Magdalena Jędrzejowska – Kraków Convention Bureau
  • Izabela Helbin – Krakowskie Biuro Festiwalowe
  • Katarzyna Gądek – Urząd Miasta Krakowa
  • Magdalena Sroka – Urząd Miasta Krakowa
  • Agnieszka Bucka – Hotel Qubus
  • Sara Lamik – Krakowskie Biuro Festiwalowe / ICE Kraków
  • Tomek Warchał – Krakowskie Biuro Festiwalowe / ICE Kraków
  • Jarosław Chodorowski – „Parkowa”
  • Ewa Wasilewska – PIM ART.
  • Krzysztof Celuch – Poland Convention Bureau
  • Kinga Soćko – Poland Convention Bureau

logotypyskladkawracamydoogrodu

Czytaj więcej

bursztynowy-splendor-jubileusz-hotelu-sofitel-victoria-warsaw
26 czerwca, 2026

Jubileusz 50-lecia Sofitel Warsaw Victoria – historia miejsca ważnego dla polskiej turystyki

24 czerwca 2026 roku w sali balowej hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się uroczysta celebracja 50-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział około 400 gości – przedstawicieli świata biznesu, kultury, mediów, administracji publicznej, branży turystycznej oraz wieloletnich partnerów i przyjaciół hotelu. Jubileusz miał nie tylko charakter okolicznościowy. Był również okazją […]

Wesola-Immersive-krakow-network-poland-convention
25 czerwca, 2026

Współpraca kluczem do rozwoju międzynarodowych konferencji naukowych

W przestrzeni Wesoła Immersive 30 marca 2026 roku odbyło się spotkanie w ramach inicjatywy Kraków Network 2.0, której celem jest budowanie trwałej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim, administracją publiczną oraz branżą spotkań i wydarzeń biznesowych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni wyższych, instytucji naukowo-badawczych, samorządu oraz sektora MICE, tworząc forum wymiany doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk związanych z […]

mlody-ambasador-kongresow-polskich-pot-polandcvb-skkp
24 czerwca, 2026

Ruszył pilotażowy program „Młody Ambasador Kongresów Polskich” 2026

Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, przy ścisłym współdziałaniu z lokalnymi Klubami Ambasadora działającymi m.in. w Warszawie i na Mazowszu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, w województwie Śląskim, Łodzi oraz w województwie świętokrzyskim, zaprasza przedstawicieli świata nauki, kultury, sportu, biznesu oraz innych środowisk zawodowych do udziału w pilotażowej edycji Programu „Młody Ambasador Kongresów Polskich”. Program stanowi część […]