30.09.2010 w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się posiedzenie Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.
Jak co roku spotkanie miało na celu wyłonienie grona Ambasadorów z nadesłanych przez miejskie convention bureaux, uczelnie wyższe oraz branżę 38 kandydatur. W głosowaniu brało udział 11 osób, z 14 uprawnionych.
Po owocnym głosowaniu wśród tegorocznych laureatów znalazło się 17 nowych Ambasadorów Kongresów Polskich – osób, które w swych międzynarodowych środowiskach rozpowszechniają wiedzę o atutach naszego kraju, przyczyniając się do pozyskiwania nowych kongresów i konferencji:
- Dr Alicja Adamczak (Urząd Patentowy RP)
- Dr Piotr Buła (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
- Dr hab. med. Dariusz Dudek (Szpital Uniwersytecki w Krakowie)
- Prof. dr hab. Kazimierz Głowniak (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
- Prof. dr hab. Leszek Kaczmarek (Instytut Biologii Doświadczalnej PAN)
- Dr inż. Jerzy Kicki (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
- Dr n. med. Andrzej Kołodziejczyk (4 Wojskowy Szpital Kliniczny, Dolnośląskie Centrum Medycyny Nuklearnej)
- Dr hab. n. med. Joanna Łaszczyńska (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie)
- Prof. Jan Madey (Uniwersytet Warszawski)
- Prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz (Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)
- Dr hab. Inż. Marek Pawełczyk (Politechnika Śląska, Instytut Automatyki)
- Prof. dr hab. Marek Pietraszkiewicz (Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk)
- Prof. zw. dr. hab. Emil Walenty Pływaczewski (Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku)
- Prof. zw. dr hab. Jacek Purchla (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
- Prof. dr hab. n. med. Marek Rudnicki (Illinois Masonic Medical Center, Chicago)
- Dr n. med. Łukasz Wojnowski (Kujawsko –Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu)
- Dr. hab. Dariusz Zarzecki (Uniwersytet Szczeciński)





