Najlepsze Centrum IT

Logo_konkurs

Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej
Centra i punkty informacji turystycznej to miejsca pierwszego kontaktu turysty z wybraną przez niego destynacją. Jakość obsługi stanowi więc tutaj niezwykle istotny element budowania wizerunku miejsc i atrakcji turystycznych. W celu promowania dobrych praktyk w zakresie prowadzenia centrów i punktów IT POT organizuje corocznie konkurs na najlepsze centrum / punkt IT.

Jego celem jest:

  • kreowanie konkurencyjności na rynku centrów i punktów informacji turystycznej,
  • wskazanie podmiotów wiodących, mogących stanowić benchmark dla osób zarządzających centrami i punktami IT,
  • promocja dobrych praktyk ze wskazaniem pożądanych cech jakościowych organizacji i zarządzania centrami i punktami IT,
  • zwiększenie zainteresowania władz samorządowych i lokalnych tworzeniem sieci informacji turystycznej.

W konkursie mogą brać udział wszystkie certyfikowane placówki informacji turystycznej działające zgodnie z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Zgłoszone do konkursu placówki IT oceniane są z uwzględnieniem w szczególności takich elementów, jak: lokalizacja placówki, wygląd, funkcjonalność i estetyka jej wnętrza, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji oraz zaopatrzenie w materiały informacyjno- promocyjne oraz inicjatywy własne i aktywność na rynku lokalnym.

W skład komisji konkursowej mogą wchodzić przedstawiciele Forum Informacji Turystycznej, regionalnych organizacji rurystycznych, laureatów konkursu z poprzedniego roku oraz przedstawiciele POT.

 

TEGOROCZNA  XII EDYCJA KONKURSU PLANOWANA JEST W IV KWARTALE 2016 ROKU

 

Organizacja konkursu leży w kompetencjach Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Dotychczasowi laureaci konkursów

Regulamin Konkursu na najlepsze CIT w Polsce XII edycja