pl

Przedwakacyjna promocja Polski na wydarzeniach w Japonii

japan_may_2023 1170.jpg

Polski Festiwal 2023 w Tokio

7 maja 2023 roku Instytut Polski oraz Ambasada RP we współpracy z ZOPOT-em w Tokio zorganizowali wydarzenie promujące polską kulturę. Festiwal był promowany za pomocą mediów społecznościowych oraz reklam w komunikacji kolejowej, skutecznie zwracając uwagę mieszkańców Tokio. Głównym wydarzeniem na scenie było wykonanie tańca i śpiewu przez zespół folklorystyczny z Istebnej. Wiele osób obserwowało te występy nie tylko z parteru, ale także z balkonu na drugim piętrze, co było doskonałą okazją do zaprezentowania uroków polskiego folkloru Japończykom. Występy naszych jazzmanów i pianisty również ujęły zgromadzone audytorium. Na placu znajdowały się stoiska Ambasady RP, Instytutu Polskiego oraz ZOPOT-u z PLL LOT, a także strefa z polską ceramiką, wyrobami z wierzby, polską żywnością i innymi lokalnymi specjałami. Stoisko ZOPOT zaopatrzone w ponad 1000 broszur turystycznych cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający aktywnie zadawali pytania dotyczące podróży do Polski oraz atrakcyjnych miejsc docelowych w Polsce. Dodatkowo, konto ZOPOT w serwisie LINE (mediów społecznościowych z ponad 80 milionami użytkowników w Japonii) rosło w siłę, a tylko tego dnia zarejestrowało się ponad 140 nowych osób.

Promocja regionu śląskiego w Enie

W dniach 9-10 maja 2023 roku ZOPOT w Tokio towarzyszył zespołowi folklorystycznemu z Istebnej podczas jego pobytu oraz koncertu w mieście Ena. Na miejscu wszyscy pracownicy urzędu gminy gorąco powitali polski zespół, wymachując flagami Polski. Ena jest regionalnym miastem, które ma szczególne relacje z Polską. Miasto to gościło drużynę olimpijską z Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a od tamtego czasu utrzymuje głębokie więzi z Ambasadą RP. W ramach tej wizyty grupa gości, za pośrednictwem pracowników ZOPOT, odwiedziła burmistrza, dyrektora ds. edukacji i dyrektora biura turystycznego. Koncert folklorystyczny, który odbył się w miejscowym centrum kulturalnym, cieszył się ogromnym powodzeniem. W jednej ze szkół średnich w Enie miała miejsce prezentacja na temat atrakcji Śląska przygotowana przez ZOPOT w Tokio, która zachwyciła publiczność.

Wieczór Śląski w Tokio

W ramach promocji turystycznej regionu Śląskiego 11 maja odbyło się wydarzenie typu B2B, które złączyło smaki i kulturę tego obszaru. Spotkanie zgromadziło dziennikarzy, przedstawicieli mediów oraz pracowników biur podróży odpowiedzialnych za organizację wycieczek do Polski. Podczas tego wydarzenia, ZOPOT przedstawił prezentację na temat atrakcji turystycznych na Śląsku. Ponadto, zaprezentowali się także pani Kyoko Yanagisawa reprezentująca LOT Japan, oraz pan Michał Yamazaki.

Do góry