en
en
Kontakt

“Turystyczny Dziennikarz Roku 2020” – konkurs dla dziennikarzy i fotoreporterów promujących walory turystyczne Polski

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu „Turystyczny Dziennikarz Roku” i zgłaszanie najlepszych materiałów dziennikarskich z 2020 roku mających na celu popularyzację polskiej turystyki. Do konkursu przyjmowane są artykuły prasowe oraz internetowe, audycje radiowe, materiały wideo i programy telewizyjne oraz fotoreportaże, które powstały w ubiegłym roku.

Turystyczny Dziennikarz Roku 2020

Organizator przedsięwzięcia, Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do przesyłania zgłoszeń w konkursie w czterech kategoriach:

Wideo, Fotoreportaż, Radiowa, Artykuł

- Polska jest pięknym krajem, który ma wiele do zaoferowania turystom. O tym, co warto zobaczyć niejednokrotnie dowiadujemy się od dziennikarzy. Konkurs ma na celu docenienie ich pracy w rozwój polskiej turystyki. Zachęcam wszystkich do udziału w trzeciej edycji konkursu - mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

- Polska Organizacja Turystyczna współpracuje z mediami na całym świecie, by promować Polskę jako kierunek turystyczny. Dziennikarze odgrywają ogromną rolę także na rynku krajowym. To oni pokazują Polakom, dokąd warto pojechać, popularyzują mniej znane miejsca i informują o nowych atrakcjach turystycznych. Jestem przekonany, że i tym razem zwycięskie materiały zainspirują nas do podróży po kraju - mówi Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Konkurs “Turystyczny Dziennikarz Roku 2020” jest wydarzeniem skierowanym do dziennikarzy, redaktorów, reporterów i fotoreporterów, a zgłaszanymi pracami konkursowymi mogą być:

- opublikowany artykuł prasowy w 2020 r.;

- artykuł internetowy opublikowany w portalu internetowym w 2020 r.;

- materiał wideo opublikowany w portalu internetowym w 2020 r. (w tym portale streamingowe i pay per view) lub w telewizji;

- wyemitowana w 2020 r. audycja radiowa lub telewizyjna;

- opublikowany/wyemitowany w 2020 r. jednostkowy artykuł/audycja, zrealizowane w ramach cykli redakcyjnych;

- fotografie, zrealizowane w 2020 r. w ramach fotoreportaży (należy przesłać 3-6 fotografii).

Konkurs rozpoczyna się 14 grudnia 2020 roku – zgłoszenia można przesyłać do 26 stycznia 2021 roku, poprzez stronę internetową: https://dziennikarzroku.polska.travel/

Kapituła konkursu wyłoni zwycięzców do 12 lutego 2021 roku. Nagroda główna, dla każdego zwycięzcy spośród czterech kategorii konkursowych, wynosi 4 000 zł netto i będzie przyznawana w marcu 2021 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W skład Kapituły wchodzą:

  • Przewodniczący kapituły: Arkadiusz Opoń, wiceprezes POT,
  • Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
  • Dominik Borek, dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju.
  • Jacek Borzyszkowski, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
  • Tomasz Wiktor, prezes zarządu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej,
  • Łukasz Wysocki, prezes zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej,

Konkurs jest ogłoszony już po raz trzeci. W zeszłym roku cieszył się dużą popularnością wśród dziennikarzy zajmujących się tematyką turystyczną. 

Do góry