en
en

Rusza sezon targów turystyki prozdrowotnej

Wraz z nastaniem chłodniejszej jesieni przychodzi najbardziej gorący okres imprez krajowych i zagranicznych związanych z turystyką zdrowotną.

Na początku października odbędą się targi na Ukrainie oraz w Szwecji, natomiast pod koniec miesiąca w USA. W Polsce w tym samym okresie, również w ramach projektu promocji usług prozdrowotnych poddziałania 3.3.2 Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, zostaną zrealizowane misje dziennikarzy z Rosji oraz kontrahentów z Ukrainy.

Targi Medical Travel Exhibition & Conference (MTEC) w Kijowie będą trwały w dniach od 2 do 4 października. Jest to największa impreza na Ukrainie poświęcona turystyce zdrowotnej. Jednocześnie będzie miał miejsce VI Międzynarodowy Kongres Turystyki Medycznej oraz seria spotkań B2B.

Udział w imprezie targowej MTEC zapowiedzieli wystawcy z ponad 20 krajów. Polska Organizacja Turystyczna w ramach stoiska narodowego będzie przedstawiała ofertę polskich placówek medycznych, uzdrowisk oraz obiektów spa, zachęcając do odwiedzania Polski w celach leczniczych.

W części targowej poświęconej turystyce zdrowotnej potwierdziło obecność ponad 50 wystawców, a liczbę oczekiwanych gości z branży szacuje się na ponad 5000 osób. Jednocześnie, w hali będzie również udostępniona dla zwiedzających wystawa poświęcona publicznej służbie zdrowia oraz część turystyczna przeznaczona dla operatorów i agentów turystycznych. Tak bogata oferta wystawiennicza jest najlepszą wizytówką nadchodzącego wydarzenia.

Przy tej okazji zainteresowane podmioty informujemy, że polskie spotkania z gośćmi z Ukrainy zaproszonymi przez POT odbędą się w formule B2B podczas III Kongresu Turystyki Medycznej w Krakowie w dniach 22-23.X.br.

Do góry