en
en

Zmiany w systemie certyfikacji punktów „it”

Zarząd Forum Informacji Turystycznej uzgodnił kompromisową wersję systemu certyfikacji punktów „it”.

Zarząd Forum Informacji Turystycznej uzgodnił kompromisową wersję systemu certyfikacji punktów „it”.


W czasie spotkania, w którym wzięli udział Anna Niedźwieńska, kierownik Zespołu ds. Rozwoju Turystyki w Departamencie Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Cezary Molski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej z Polskiej Organizacji Turystycznej uzgodnieniono założenia do projektu łączącego zasady Polskiej Organizacji Turystycznej przy certyfikacji punktów „it”  z kryteriami przyjętymi przez twórców Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.


Zgodnie z przyjętymi unormowaniami, punkty informacji turystycznej będą mogły dobrowolnie przystąpić do krajowego systemu i zobowiązać się do świadczenia usług na poziomie określonym w procesie certyfikacji, który przeprowadzony zostanie przez regionalną kapitułę systemu.


Podczas obrad dokonano także zmian w Zarządzie FIT. Jarosława Wnorowskiego z Zielonej Góry zastąpiła Małgorzata Rafał, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej.


Obecnie trwa III kadencja Zarządu FIT. Funkcję przewodniczącego pełni Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, wiceprzewodniczącego - Stanisław Turski, dyrektor Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej. Sekretarzem jest Jacek Idzikowski z Polskiej Organizacji Turystycznej.


W skład Zarządu FIT wchodzą także Agnieszka Sobańska z Włocławka, Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Wojciech Dziąbek z Jurajskiej Informacji Turystycznej oraz Małgorzata Rafał, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej.

 


Do góry