en
en

Zakończyła się III Krajowa Giełda Turystyczna

W kwietniu odbyła się już trzecia edycja Krajowej Giełdy Turystycznej. W tegorocznej edycji wzięły udział 33 obiekty hotelowe oraz 24 biura podróży.


24 kwietnia br w Warszawie odbyła się już trzecia edycja Krajowej Giełdy Turystycznej. W tegorocznej edycji wzięły udział 33 obiekty hotelowe oraz 24 biura podróży.


Celem giełdy była możliwość nawiązania kontaktów pomiędzy biurami podróży a nowymi  obiektami noclegowymi oraz negocjacja cen na usługi hotelowe na rok 2009. Giełda została zorganizowana w formie rozmów warsztatowych. Obiekty noclegowe miały do dyspozycji stolik, przy którym prowadziły rozmowy z potencjalnymi klientami. W opinii uczestników giełda spełniła swoje zadania, natomiast aby była w pełni efektywna winna w niej uczestniczyć możliwie największa liczba gestorów bazy i biur podróży.


W przededniu giełdy odbyło się Plenarne Posiedzenie Forum Turystyki Przyjazdowej, w którym uczestniczyło 24 członków – organizatorów turystyki przyjazdowej do Polski. Posiedzenie uświetniła obecność p. Katarzyny Sobierajskiej – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Posiedzenie poświęcone było m.in. omówieniu problemów występujących we współpracy pomiędzy biurami podróży i hotelami. Przedstawiciel Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki przedstawił modelowe rozwiązania współpracy biura podróży – hotel występujące w krajach starej „15”  UE. Podczas posiedzenia omówiono możliwości współpracy Forum Turystyki Przyjazdowej z Polską Organizacją Turystyczną w najbliższej przyszłości.

Wieczorem uczestnicy posiedzenia oraz giełdy mieli możliwość skosztowania specjałów kuchni rybnej w restauracji GALEON.


Do góry