en
en

XV Bolesławieckie Święto Ceramiki

19 – 23 sierpnia 2009 odbędzie się XV edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki rozpoczną targi ceramiczne, które obejmą prezentację i sprzedaż wyrobów produkowanych w Bolesławcu i okolicach a także w różnych zakątkach kraju.

19 – 23 sierpnia 2009 odbędzie się XV edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki  rozpoczną targi ceramiczne, które obejmą prezentację  i sprzedaż wyrobów produkowanych w Bolesławcu i okolicach a także w różnych zakątkach kraju.

aner

Targom towarzyszyć będą warsztaty, pokazy toczenia na kole garncarskim, pokazy malowania rozmaitych form ceramicznych przez profesjonalistów i amatorów, happeningi artystów-plastyków oraz giełda staroci. Podczas tegorocznego Święta spróbujemy pobić rekord Guinnessa na najdłuższą zastawę ceramiczną ręcznie malowaną. Podczas zaplanowanej na sobotnie popołudnie ‘Ceramicznej Parady’  odbędzie się konkurs na najpiękniejszą prezentację artystyczną.

W programie również występy znanych i lubianych kabaretów, wystąpią Babeczki z Rodzynkiem i Paranienormalni , dwie sceny: koncertowa i dziecięco – młodzieżowa.


Wśród gwiazd tegorocznego święta zdobywca trzech SuperJedynek podczas tegorocznego FPP w Opolu w kategoriach Artysta Roku, Przebój Roku - "Chodź, przytul, przebacz" oraz SuperWystęp – Andrzej Piaseczny PIASEK.


Sobotni wieczór należeć będzie do fanów  jednego z najsłynniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej – grupy WILKI.  W niedzielę bawić się będziemy w rytmach folkowych, rocka, reggae i bluesa; zagrają: Orkiestra Świętego Mikołaja elita zespołów folkowych w kraju, kapela, która ukształtowała styl folkowego muzykowania lat dziewięćdziesiątych, tworząc podstawy popularności tej muzyki w ostatnich czasach. Prosto z tegorocznego Przystanku Woodstock zawita do Bolesławca  Fanfara Kalashnikov rumuńska gypsy orkiestra grająca w stylu Gorana Bregovicia.
Wielkie ceramiczne granie zakończy grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa INDIOS BRAVOS.

Więcej informacji:

http://swietoceramiki.pl/

Szczegółowy program

Do góry