en
en

Wrocław - gospodarzem spotkania Miejskich Biur Convention

W dniach 7-8 czerwca br. we Wrocławiu odbyło się spotkanie Convention Bureau of Poland z 6 Convention Bureaus, reprezentującymi: Warszawę, Kraków, Poznań, Toruń, Katowice i Wrocław.

W dniach 7-8 czerwca br. we Wrocławiu odbyło się spotkanie Convention Bureau of Poland z 6 Convention Bureaus, reprezentującymi: Warszawę, Kraków, Poznań, Toruń, Katowice i Wrocław.  


Gospodarzem spotkania było Convention Bureau-Wrocław. Celem spotkania było ustalenie spójnych działań w obszarze działań związanych z promocją polskiego przemysłu spotkań na poziomie narodowym i miejskim.


Pierwszego dnia wieczorem na zaproszenie Convention Bureau-Wrocław uczestnicy spotkania odwiedzili wystawę „Europa to nasza historia” oraz nową fontannę multimedialną w ramach kompleksu Hali Stulecia. Następnie  na zaproszenie Rezidor Hotel Group Poland odbyła się krótka prezentacja połączona z kolacja, podczas której goście mogli zapoznać się z ofertą grupy Rezidor w Polsce.


 Drugiego dnia odbyła się cześć merytoryczna spotkania. W pierwszej części uczestnicy wysłuchali prezentacji „Stowarzyszenia Kongresy i Konferencje w Polsce”, w wykonaniu zarządu stowarzyszenia: Piotra Wilczka, Ireny Sokołowskiej oraz Sławomira Wróblewskiego. Następnie Hana Cervinkova (Prezes Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp z o o) zaprezentowała projekt rewitalizacji Hali Stulecia i przekształcenia jej w nowe Centrum Konferencyjno-Kongresowe  we Wrocławiu.


         cb2   cb1


W drugiej części spotkania Convention Bureau of Poland podjęto tematy związane ze wspólnymi działaniami na rzecz turystyki biznesowej w Polsce, m.in.: Program Ambasadorów Kongresów Polskich, Poland Meetings Industry Report, program certyfikowanych Profesjonalnych Organizatorów Kongresów oraz program Rekomendowanych Organizatorów Podróży Motywacyjnych. Rozpoczęto również dyskusję na temat planów na lata 2010-11.


                           cb


Kolejne spotkanie miejskich Convention Bureau oraz Convention Bureau of Poland odbędzie się w Poznaniu.


  


 

 
Do góry