en
en

Wielkie Odkrywanie Małopolski

Zostały przyznane wyróżnienia i nagrody w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski, którego celem jest wyłonienie i promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce.


Zostały przyznane wyróżnienia i nagrody w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski, którego celem jest wyłonienie i promowanie najciekawszych i najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce w kategoriach: miejscowość/gmina, atrakcja turystyczna, baza noclegowa, baza gastronomiczna, wydarzenie - kulturalne, artystyczne, sportowe, agroturystyka etc.


W tym roku padały kolejne rekordy. Uczestnicy plebiscytu oddali aż 74.000 głosów. Rekord padł w kategorii miejscowość/gmina - zgłoszono 58 miast i gmin. Do plebiscytu ogółem zgłoszono 302 obiekty. Kapituła do drugiego etapu zakwalifikowała 182 z nich.


Uroczyste rozdanie nastąpiło 9 października br. podczas Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.


Laureatem nagrody Grand Prix w roku 2009 zostało Miasto Tarnów. Nagrodę w postaci symbolicznego czeku na 50 tysięcy złotych, z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Leszka Zegzdy odebrali prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała oraz wiceprezydent Dorota Skrzyniarz.


Z okazji 10 jubileuszowej edycji plebiscytu Wielkiego Odkrywania Małopolski Kapituła przyznała w tym roku specjalne wyróżnienia. Jako superodkrycie uznano Białkę Tatrzańską oraz Szlak Architektury Drewnianej

 

Więcej:

http://aktualnosciturystyczne.pl/wydarzenia/jubileuszowo-i-rekordowo?page_number=1

Do góry