en
en

Wieczór Polski w Wspólnocie Niemieckojęzycznej Belgii

Polska prezentowała swoje atuty kulturalne i turystyczne w Eupen, stolicy niemieckojęzycznego regionu Belgii, obejmującego zachodnią część kraju, sąsiadującą z Maastricht i Aachen.

Tym razem Polska prezentowała swoje atuty kulturalne i turystyczne w Eupen, stolicy niemieckojęzycznego regionu Belgii, obejmującego zachodnią część kraju, sąsiadującą z Maastricht i Aachen.

Na zaproszenie Ministra-Prezydenta Wspólnoty odpowiedziało ponad 200 osób, które 4 listopada przybyły do budynku Rządu, aby uczestniczyć w wernisażu 2 wystaw, wysłuchać koncertu I Musici Bruscellensis pod batuta polskiej dyrygentki Zofii Wisłockiej oraz  sprobować przysmaków kuchni polskiej.

br1  br

Ambasada RP zaprezentowała gościom wystawę Historia Polskiego Plakatu, Polski Ośrodek Informacji Turystycznej wystawił natomiast obrazy z serii Magiczny Gdańsk prezentującej najurokliwsze zakątki tego miasta, kandydata na Europejską Stolicę Kultury. Wystawa fotografii artystycznych Stanisława Składanowskiego prezentowana jest w Eupen przez trzy tygodnie, do 17 listopada br. Oprócz wystawy odwiedzający mogą się zaopatrzyć w broszury promocyjne o Polsce oraz specjalnie wydany przez POIT folderek o wystawie. 

br2

Do góry