en
en
Kontakt

Warszawa dla travellersów

Od wtorku 28 lipca w warszawskich hostelach oraz w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej będzie dostępna "Mapa Warszawy dla travellersów", edycja 2009 (www.use-it-warsaw.pl).

mapa


Mapa jest anglojęzyczna i przygotowana specjalnie z myślą o turystach w wieku 18-35, tzw. "travellersach”

Publikacja powstała w wyniku współpracy europejskiej organizacji non profit USE-IT, Stołecznego Biura Turystyki oraz Fundacji Bęc Zmiana.

Po ubiegłorocznym sukcesie mapy USE-IT Warsaw, powstała zaktualizowana edycja 2009, wzbogacona o nowe miejsca – w sumie jest ich 105 . Tegoroczne wydanie mapy Warszawy akcentuje związek stolicy i Fryderyka Chopina z okazji nadchodzącego Roku Chopinowskiego 2010.


Mapa jest bezpłatna, będzie dostępna we wszystkich pięciu punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej, w warszawskich hostelach, galeriach, miejscach uczęszczanych przez turystów, a także w wybranych miastach europejskich. Wersja elektroniczna mapy USE-IT Warsaw jest dostępna na specjalnie stworzonej dla projektu stronie www.use-it-warsaw.pl, skąd można pobrać wersję mapy do wydrukowania na kartkach formatu A4 w domowych warunkach.

Mapa będzie dostępna w Warszawie od wtorku 28.07.09 m.in. w warszawskich hostelach oraz w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej: w hali głównej Dworca Centralnego, w Terminalu 2 Międzynarodowego Portu Lotniczego im. F. Chopina, przy ul. Krakowskie Przedmieście 65, na warszawskiej Pradze przy ul. Okrzei 30 (punkt czynny w weekendy 10.00-18.00),  a także w nowo otwartym Centrum Warszawskiej Informacji Turystycznej usytuowanym w sercu warszawskiej Starówki (Rynek Starego Miasta 19/21/21a).

Podobnie jak to było w edycji 2008, do najnowszej mapy Warszawy teksty przygotował Grzegorz Piątek architekt i krytyk architektury, współpracujący już wcześniej z Fundacją Bęc Zmiana przy anglojęzycznych publikacjach takich jak alternatywny przewodnik po Warszawie "notes.from.warsaw" oraz prezentującego najmłodszą generację polskich architektów specjalny numer notesu.na.6.tygodni. Grzegorz Piątek wraz z Jarosławem Trybusiem był kuratorem nagrodzonego Złotym Lwem Pawilonu Polskiego na Biennale Architektury w Wenecji 2008.



Do góry