en
en

VII Światowy Kongres Polonii Medycznej w Toruniu

polonia_medyczna_2VII Światowy Kongres Polonii Medycznej odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2010, w Toruniu.  Tematem przewodnim kongresu będzie „Medycyna XXI wieku – możliwości i zagrożenia”. Program naukowy przygotowuje profesor Marek Rudnicki, chirurg i działacz polonijny z Chicago, Prezydent Światowej Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Profesor Rudnicki jest znany m.in. jako założyciel i wieloletni koordynator Polsko-Amerykańskiego Programu Walki z Rakiem Piersi oraz organizator szkoleń polskich chirurgów w Stanach Zjednoczonych.
polonia_medyczna_2VII Światowy Kongres Polonii Medycznej odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2010, w Toruniu.  Tematem przewodnim kongresu będzie „Medycyna XXI wieku – możliwości i zagrożenia”. Program naukowy przygotowuje profesor Marek Rudnicki, chirurg i działacz polonijny z Chicago, Prezydent Światowej Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych. Profesor Rudnicki jest znany m.in. jako założyciel i wieloletni koordynator Polsko-Amerykańskiego Programu Walki z Rakiem Piersi oraz organizator szkoleń polskich chirurgów w Stanach Zjednoczonych.Gościem specjalnym toruńskiego Kongresu będzie profesor Maria Siemionow z Cleveland Clinic - chirurg i transplantolog, która w grudniu 2008 roku dokonała pierwszej w USA i czwartej na świecie operacji przeszczepienia twarzy. Profesor Siemionow wygłosi inauguracyjny wykład nt. „Całkowity przeszczep twarzy – marzenie i rzeczywistość”. Program kongresu został tak opracowany by był interesujący dla każdego uczestnika, niezależnie od miejsca pracy, specjalizacji, zainteresowania. Większość sesji będzie miała charakter przekrojowy  integrujący różne dziedziny medycyny.

Organizatorzy przewidują również sesje dyskutujące problematykę etyczną zawodu lekarskiego, możliwości uprawiania medycyny w różnych warunkach systemowych, czy zagrożenia i nowości w leczeniu i profilaktyce.

Kongresy Polonii Medycznej są największym na świecie spotkaniem polonii medycznej i odbywają się co kilka lat w jednym z miast Polski. Poprzedni Kongres miał miejsce w Częstochowie i zgromadził prawie 1500 lekarzy. W tym roku organizatorzy – Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska i Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych spodziewają się udziału kilkuset lekarzy z zagranicy i Polski.
Celem kongresu jest integracja środowiska lekarskiego oraz pokazanie, że wszyscy razem niezależnie od miejsca zamieszkania tworzą nowoczesną medycynę XXI wieku.

 

Biuro Kongresu
87-100 Toruń, ul.Chopina 20
e-mail: biuro@kongrespoloniimedycznej.org.pl
tel./fax (+48 56) 655 41 60, 655 41 61

www.kongrespoloniimedycznej.org.pl

Do góry