en
en

VI Podlaskie Targi Turystyczne w Białymstoku 18- 20 marca 2011

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna  zaprasza na VI Podlaskie Targi Turystyczne w Białymstoku 18- 20 marca 2011. Podobnie jak w latach poprzednich targi odbędą się na hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20 A. Godziny otwarcia: piątek, sobota 10:00 – 17:00, niedziela: 10:00 – 16:00, wstęp wolny.

Podlaskie Targi Turystyczne to największa i kompleksowa impreza o charakterze turystycznym w północno – wschodniej części Polski. Targi są doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz prezentacji swojej oferty wśród chętnie odwiedzających targi mieszkańców Białegostoku, województwa podlaskiego oraz turystów z Polski i zagranicy. Imprezy o podobnym charakterze mają  w naszym województwie już ponad 15-letnią tradycję i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

W nowej hali prezentować swoją ofertę będą: jednostki samorządowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, właściciele produktów turystycznych, gestorzy bazy noclegowej oraz gastronomicznej, biura podróży, uzdrowiska, ośrodki SPA i Wellness, przewoźnicy, państwa sąsiednie (Litwa, Białoruś), producenci sprzętu turystycznego i sportowego oraz inni przedstawiciele branży turystycznej, którym zależy na promocji swojej oferty turystycznej.

Tegoroczne targi będą wzbogacone o ciekawe imprezy towarzyszące:

 • Podlaskie Spotkania z Podróżami 18-20 marca 2011

Multimedialne prezentacje i barwne opowieści podróżników o odległych zakątkach świata umożliwią poznanie innych kultur i obyczajów, a zarazem pozwolą przenieść się na chwilę do innego, egzotycznego świata.

W kąciku podróżniczym będzie okazja, żeby porozmawiać z podróżnikami, kupić książki podróżnicze, obejrzeć eksponaty przywiezione z wojaży i spróbować egzotycznych potraw i napojów (m.in. yerba mate). Zamierzamy zaprosić gości i prelegentów z różnych części Polski, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem z odległych zakątków globu.

Celem Podlaskich Spotkań z Podróżami jest nie tylko urozmaicenie VI Podlaskich Targów Turystycznych, ale również zgromadzenie w jednym miejscu odległych światów, ich kultur i zwyczajów. Mamy nadzieję, że dzięki tej imprezie Białystok zaistnieje na "podróżniczej mapie świata" i stanie się przystankiem dla turystów, którzy będę najlepszymi i najbardziej autentycznymi ambasadorami naszego miasta w Polsce i na świecie.

W ramach Spotkań każdego dnia zaplanowane są liczne prezentacje z narracją podróżników, ciekawe konkursy z nagrodami książkowymi oraz m.in. wejściówki do klubu strzeleckiego. Zaprezentowana zostanie również wielkoformatowa wystawa fotograficzna "Mustang - buddyjskie serce Himalajów" autorstwa Piotra Gawrzyała. Każdy z odwiedzających targi będzie miał okazję do osobistego spotkania z podróżnikami.

Ponadto każdy będzie mógł spróbować masażu tajskiego, japońskiego Shiat-su oraz degustować egzotycznych potraw i napojów (m.in. yerba mate, herbata z liści koki)

 • Odkryj jak to blisko – czyli „Piękny Wschód” na Podlaskich Targach Turystycznych

- Konkurs „Odkryj Piękny Wschód Balonem” – nagroda główna lot balonem dla dwóch osób!

- Prezentacje ofert turystycznych, filmów, prezentacji regionów Pięknego Wschodu

 • Dzień Białostocki 19 marca 2011

- Białostocki Szlak Kulinarny - pokazy live cooking przygotowane przez białostockich kucharzy połączone z degustacją

- Występ zespołu SARAKINA

- Pokaz tańca Studia Tańca Fair Play

- Konkursy z nagrodami

- Zwiedzanie Białegostoku autobusem komunikacji miejskiej z przewodnikiem

- Wystawa zdjęć laureatów konkursu fotograficznego „Białystok – Moje Miasto” połączona z warsztatami fotograficznymi prowadzonymi przez Pana Piotra Sawickiego 

 Oprócz tego odbędą się:

 • Konferencja prasowa „Bezpieczne wakacje”
 • Seminarium  „Turystyka rowerowa na Podlasiu - perspektywy i uwarunkowania rozwoju w nawiązaniu do projektu - Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej"
 • Wystawy fotograficzne "Mustang - buddyjskie serce Himalajów" autorstwa Piotra Gawrzyała oraz „Szlak nadbużańskich grodzisk. Utrwalona magia miejsca” autorstwa Towarzystwa Ochrony Siedlisk "ProHabitat"
 • Prezentacje ofert turystycznych Wystawców z Polski, Litwy i Białorusi
 • Pokazy artystyczne i występy zespołów regionalnych
 • Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami: kolacje i weekendy dla dwojga, weekend na nartach, kurs tańca, rejs jachtem po Narwi, zaproszenia do Teatrów, Muzeów, Opery i Filharmonii w Białymstoku, albumy, mapy i przewodniki, pamiątki regionalne, bilety do Centrum Zabaw dla dzieci i inne….
 • Kącik zabaw dla dzieci
 • Trikke
 • Pokaz wypieku chleba oraz prezentacje produktów regionalnych i degustacje potraw

Więcej informacji www.podlaskieit.pl

Program Targów 18-20 marca 2011

Serdecznie Zapraszamy.

Do góry