en
en

Turystyka na Mazowszu

„Rozwój, promocja i finansowanie turystyki na Mazowszu" to temat VIII Mazowieckiego Forum Samorządowego. Konferencja odbędzie się w dniach 15 -16 maja w Warszawie.

Jak  informuje Tygodnik Płocki (06.05.08) 15 -16 maja w Warszawie odbędzie się VIII Mazowieckie Forum Samorządowe. tematem spotkania będzie: „Rozwój, promocja i finansowanie turystyki na Mazowszu".  


Gospodarzami forum będą: Robert Soczyński - przewodniczący Sejmiku Mazowieckiego, Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki oraz Adam Struzik - marszałek województwa, który przedstawi zebranym Mazowsze jako turystyczną markę.


Warszawę, jako perłę regionu, zaprezentuje Hanna Gronkiewicz-Waltz.

O inwestycjach w turystykę, które pomogą w rozwoju Mazowsza opowie wicepremier Waldemar Pawlak. Głos zabiorą również ministrowie, prezes ARiMR i senator Eryk Smulewicz.


Podczas panelu dyskusyjnego uczestnicy rozmawiać będą na temat strategii rozwoju turystyki na Mazowszu w latach 2007 - 2013 i promocji lokalnego produktu turystycznego. Dowiedzą się również, jak zrobić atrakcję turystyczną z placówek kultury i jak przygotować się do obchodów Roku Chopinowskiego w 2010 roku. Zarząd województwa przygotował na Forum informację o środkach przeznaczonych na promocję Mazowsza oraz na rozwój turystyki w naszym regionie. Dodatkowo samorządowcy mogą się dowiedzieć, w jaki sposób pozyskiwać środki unijne.

Do góry