en
en

Tour de Pologne sportową imprezą roku

Jak co roku Polska Organizacja Turystyczna była patronem Tour de Pologne,jednego z najstarszych na świecie wyścigów kolarskich. Tour de Pologne zaliczany jest do elitarnego cyklu Pro Tour.

65 Tour de Pologne UCI Pro Tour uznany został Sportową Imprezą Roku 2008  w Polsce.

Prestiżowy wyścig transmitowany przez telewizje i zagraniczne media stwarza niepowtarzalną okazję do promowania Polski, jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Relacje na żywo z ostatniej edycji wyścigu obejrzało ponad 26 milionów ludzi na całym świecie.

Polska Organizacja Turystyczna, jako koordynator działań promujących polskie regiony, miasta i atrakcje turystyczne zamierza wykorzystuje możliwości jakie stwarza w tym zakresie Tour de Pologne. W przyszłości intencją POT i Lang Team, jest uczynienie z Tour de Pologne narodowego produktu turystycznego

Czesław Lang odebrał statuetkę „Championa” z rąk srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej, która po 28 latach powtórzyła wyczyn Czesława Langa z Moskwy.

Tour de Pologne otrzymał to prestiżowe wyróżnienie po raz czwarty - wcześniej 1995, 1996, 2004.

Ubiegłoroczny wyścig został bardzo wysoko oceniony przez międzynarodowe władze kolarskie. Tour de Polotne jest w elitarnym gronie imprez z kalendarza światowego.

Championa chciałbym dedykować wszystkim tym, których praca złożyła się na sukces Tour de Pologne – powiedział Czesław Lang.


Do góry