en
en

The New York Travel Show 2009

W imprezie, organizowanej przez prestiżowy dziennik The New York Times prezentowała się również Polska. Na polskim stoisku wspólnie z American Travel Abroad - ORBIS, Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Nowym Jorku zaprezentował walory turystyczne Polski.

W dniach 6-8 lutego br. odbyły się targi The New York Times Travel Show 2009. W imprezie, organizowanej przez prestiżowy dziennik The New York Times, nie zabrakło także polskiego stoiska, które zorganizował Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Nowym Jorku. POIT wspólnie z American Travel Abroad - ORBIS zaprezentowali walory turystyczne Polski.

 
W zeszłym roku dziennik The Wall Street Journal określił targi jako potencjalnie największe i najbardziej atrakcyjne. W tegorocznej edycji wzięło udział przeszło 500 wystawców z całego świata. 

W ubiegłym roku zaprezentowane ekspozycje odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających z czego przeszło 65% to osoby często podróżujące poza granice USA a ponad 63% wydaje na przeciętny wyjazd ponad 5000 dolarów.

Podczas targów promowano przede wszystkim atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym naszego kraju. Polska kultura to: dziedzictwo kulturowe, architektura, sztuka, a także muzyka i kulinaria. 

 

Sporą atrakcją polskiego stoiska był fakt, iż swoją książkę „Breaking borders” podpisywał na naszym stoisku Aleksander Harris. Harris to ikona amerykańskiej i światowej turystyki. Urodzony w Polsce, więzień Gułagu, po zakończeniu II wojny światowej dotarł do Stanów Zjednoczonych, gdzie od 1947 roku zaczynał swoją karierę w przemyśle turystycznym. Jest współzałożycielem United States Tour Operators Association i American Tourism Society. Mimo podeszłego wieku pracuje w dalszym ciągu jako Chairman General Tours oraz pełni funkcję Honorowego Chairmana American Tourism Society. Jest znakomitym specjalistą, ekspertem i doradcą cenionym w całej branży turystycznej


 


Do góry