en
en

Spotkanie przedstawicieli branży turystycznej z Ministrem Adamem Lipińskim

25 stycznia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie z przedstawicielami regionalnych organizacji turystycznych oraz Polskiej Izby Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej.
Z inicjatywy Szefa Gabinetu Politycznego Premiera, ministra Adama Lipińskiego,
25 stycznia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów doszło do spotkania z przedstawicelami Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz Polskiej Izby Turystycznej i Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Minister Adam Lipiński zapowiedział cykliczne spotkania w KPRM z przedstawicielami branży turystycznej oraz organizacji turystycznych. Poinformował również, że powołał prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Andrzeja Pawluszka, na funkcję doradcy ds. turystyki w KPRM.
 
W trakcie spotkania poruszono m.in. problemy prawne związane z funkcjonowaniem ROTów i LOTów. Uczestnicy wskazywali także na szkodliwość propozycji połączenia POTu z PAIiIZem. Minister Adam Lipiński zapowiedział przygotowanie Raportu „Polska Polityka Turystyczna – stan obecny, prognozy, oczekiwania”. Wkrótce zostanie także powołany zespół w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który ma przygotować powyższy raport.

Spotkanie zespołu odbędzie się w połowie lutego br. W jego składzie znajdą się m.in. przedstawiciele POT, PIT, ROTów oraz środowiska naukowego.
Do góry