en
en

Rok Chopina tematem study tourów

Polska Organizacja Turystyczna przygotowując się już do Roku Chpinowskiego i wykorzystania rocznicy do zainteresowania potencjalnych turystów organizuje szereg imprez dla touroperatorów oraz dziennikarzy zagranicznych.

W związku z przygotowaniami do obchodów 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina Oddział Mazowiecki Polskiej Izby Turystyki we współpracy ze Stołecznym Biurem Informacji zorganizował study tour dla zagranicznych touroperatorów specjalizujących się w turystyce kulturowej ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń muzycznych. Celem zorganizowanego study tour było rozpropagowanie przyjazdów grup i turystów indywidualnych zainteresowanych podróżami kulturalnymi, tematycznymi (muzycznymi).

Uczestników z: Niemiec (Maika –Reisen, GmbH ), Węgier (Tours Kft,  Vivaldi Travel), Francji (Kore Voyages, Terre Entierre, Adessantia, Arts et Vie, Intermedes), Szwecji (Orbis Resor, Favoritresor , Porten til Polen, Eurotourist, DSB  Kopenhaga), Włoch (Comet Europa) i Holandii (Hannick Reizen BV) zaprosiły Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej POT.

Podczas pobytu w Warszawie przedstawiciele touroperatorów obejrzeli miejsca związane z życiem Fryderyka Chopina (Pałac Ostrogskich, Kościół Wizytek, Kościół św. Krzyża, Pałac Radziwiłłów, Pałac Potockich) w programie pobytu znalazła się także Żelazowa Wola.

 

Z koleji w Chinach został zorganizowany Road Show przez Polską Organizację Turystyczną w ramach współpracy z Grupą Wyszehradzką.

Spotkania branży turystycznej z V-4 i chińskich touroperatorów odbyły się w dniu 21 kwietnia 2009r. w Pekinie i 27 kwietnia 2009 r w Kantonie. W spotkaniach w Pekinie wzięli udział:

- 4 przedstawiciele biur z Polski (Liberty International, Holiday Travel, CT Poland i China Town Travel)

- 4 przedstawiciele Wegier (SL Travel, Gazu International Travel Agency, Locomotiv Travel, Start Tourist),

- 1 przedstawiciel Czech (Emmy Travel)

Stronę chińską reprezentowało 37 przedstawicieli touroperatorów - w Pekinie i 40

touroperatorów - w Kantonie. Wśród nich jedni z ważniejszych chińskich

touroperatorów takich jak: CITS- China International Travel Service, CYTS –

China CYTS Outbound Travel Service China Youth Travel Service, Panda CITS.

        cb

W trakcie Road show odbyły się rozmowy z Ministrem Pełnomocnym RP w Pekinie – na temat prowadzonych przez POT działań promocyjnych ich oceny, skuteczności i konkurencyjności oraz Konsulem Generalnym w Kantonie na temat projektów wspólnych działań- współorganizacji spotkań z branżą, współudział w obchodach 60 lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych i realizacji działań związanych z Rokiem Chopinowskim.

Road show zorganizowano przy okazji odbywających się w

 Pekinie międzynarodowych targów   turystycznych COTTM (22-24 kwietnia,

2009 r.) Stoisko zorganizowała Węgierska Organizacja Turystyczna. W trakcie

targów odbyła się ceremonia wręczenia nagród dokonana przez China Outbound

Tourism Research Institute. Wręczono nagrody dla destynacji i reprezentantów

 branży turystycznej w następujących kategoriach:

1. najlepszy produkt,

2. Internet/Media

3. marketing

4. jakość usług

5. event/performance/wydarzenie

Przedstawiciel POT wspólnie z przedstawicielami HNTO, STB i CZT wziął udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Reed Travel Exhibitions z biurami chińskimi: CITS, U-Tour, MICE China i JITS – Beijing Jiedajiagi International Travel Service.

            cb2

Rozmawiano na temat oczekiwań klientów chińskich wobec ofert europejskich, o utrudnieniach komunikacyjnych i wizowych. Panel poprowadzono w czterech grupach rynkowych: Azji, Europy (V-4), Afryka (państwa Maghrebu) i Ameryka Płd.


Do góry