en
en

Rok 2008 Rokiem Polsko-Izraelskim

9 kwietnia spektaklem "Madama Butterfly" w reżyserii Mariusza Trelińskiego rozpoczął się Rok Polski w Izraelu.

W dniu 9 kwietnia, 2008 r. spektaklem "Madama Butterfly" w reżyserii Mariusza Trelińskiego rozpoczął się Rok Polski w Izraelu.


Obchody Roku Polskiego doskonale wpisują się w dotychczasowe działania Polskiej Organizacji Turystycznej na tym rynku. POT od szeregu już lat stara się aktywnie promować Polskę, a podstawowym założeniem tej promocji – od jej początku – było ukazanie szerokiego spektrum polskich atrakcji turystycznych współczesnej Polski, oraz zmiana stereotypowego myślenia o Polsce – wyłącznie jako o kraju zagłady Żydów.


10 kwietnia po zapadnięciu zmroku fasada budynku Rady Miasta na Placu Rabina w Tel Avivie zmieni się w ekran, na którym wyświetlona zostanie specjalnie przygotowana projekcja świetlna autorstwa amerykańskiego projektanta Barta Kresy. Niezwykłemu spektaklowi świateł towarzyszyć będą wizualizacje inspirowane Polską, stworzone przez wybitnego filmowca Zbigniewa Rybczyńskiego oraz muzyka izraelskiego kompozytora Ady’ego Cohena. Podczas wieczoru dystrybuowane będą materiały i gadżety promocyjne POT wyprodukowane specjalnie na tę okazję w hebrajskiej wersji językowej. W dodatku turystycznym do gazety codziennej Yedioth Achronot, a także w magazynie turystycznym Travel News (Hadaszot Tajarut) ukaże się reklama Polski. Intensyfikacją działań promocyjnych POT na rynku Izraela podczas obchodów Roku Polskiego będzie organizacja podróży studyjnych, udział w targach sztuki i rzemiosła w Jerozolimie, a także kontynuacja programu „ALBUM POLSKI”(organizacji podróży studyjnych dla licencjonowanych przewodników grup młodzieżowych) realizowanego wspólnie z Instytutem Polskim w Tel Awiwie.

Swoistego rodzaju turystyczną inaugurację Roku Polskiego rozpoczął specjalny wieczór pod nazwą „Imagine Poland” zorganizowany podczas targów turystycznych w Tel Awiwie, w dniu 5 lutego 2008 r. Obecna podczas wieczoru była Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej Agnieszka  Magdziak Miszewska.


Podczas wieczoru POT wręczyła dyplomy dla osób i instytucji aktywnie współdziałających w procesie promocji, także turystycznej, na rynku Izraela. Wyróżnieni zostali:

Dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie - Dr Elżbieta FRISTER,

I Sekretarz w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji – Zbigniew Magdziarz

oraz PLL LOT .

Wieczór uświetniła swoim występem Urszula Dudziak.

IMG_9776.JPG

Do góry