en
en

Promocja Roku Chopina w Brukseli

chopn4
7 lutego br. Polski Ośrodek Informacji Turystycznej we współpracy z PLL LOT przygotowały dla odwiedzających największe targi Turystyczne  w  Belgii poranek z muzyką inaugurujący Rok Chopinowski. Wydarzenie odbyło się na podium telewizji turystycznej Liberty TV, która transmitowała następnie koncerty na swoim kanale.

W programie znalazły się prezentacja Warszawy i programu obchodów 200-letniej rocznicy narodzin Fryderyka Chopina dokonane przez dyrektor POIT Dominikę Szulc oraz dyrektora PLL LOT w Brukseli Krzysztofa Logę-Sowińskiego, koncerty chopinowskie w wykonaniu Katarzyny Hajduk i Tomasza Koniecznego oraz poczęstunek z polskich przysmaków.

chopin3W spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób, w tym belgijskie media i publiczność targów. Dzięki wynajęciu na tą okazję specjalnego, samogrającego fortepianu, utwory Chopina towarzyszyły odwiedzającym targi następnie przez całą niedzielę.

Na stoisku polskim prezentowało się w tym roku aż osiem regionów, w tym Pomorze i Gdańsk, Kraków z Małopolską, Podkarpackie, które przybyło z artystką rękodzieła wyrabiającą kwiaty z drewnianych płatków, Zachodnipomorskie, które zorganizowało dla publiczności zawody minigolfa, Sląsk, Warmia i Mazury, Lódzkie z miastem Łódz oraz, po raz pierwszy, cieszące się dużym zainteresowaniem publiczności wojewódzwto lubelskie.

 

 

 

 

 

 

 

Do góry