en
en

Pracowity grudzień w Berlinie

POIT w Berlinie wziął udział a także zorganizował sam w grudniu wiele imprez i wydarzeń promujących Polskę.

 

W grudniu POIT w Berlinie wziął udział między innymi w prezentacji nowego katalogu biura podróży "Jawa-Reisen". Spotkanie odbyło się w Hotelu Palace Berlin i wzięło w nim udział około 20 biur podróży współpracujących z biurem "Jawa-Reisen" zainteresowanych wyjazdami lub mających w swojej ofercie Polskę. Biuro podróży "Jawa-Reisen" specjalizuje się w wyjazdach sanatoryjnych i wellness.


W dniach 14-16 grudnia odbyło się w Poczdamie  czwarte bożonarodzeniowe spotkanie z Polską, czyli "Jarmark Gwiazdkowy". Obecne było Województwo Lubuskie, Wielkopolskie z Poznaniem i Centrum Kultury Zamek, Kujawsko-Pomorskie, Stowarzyszenie Polsko-Niemieckie. Zaprezentowano wyroby rzemiosła, kuchnie polską oraz bogaty repertuar polskich kolęd.

Jarmark odwiedziło ponad 10000 tysięcy osób. Jest to bardzo cenna publiczność, zainteresowana Polską i szukająca informacji o walorach turystycznych i kulturalnych naszego kraju.


Ponadto 10 grudnia w Europa Park w Rust największym parku rozrywki w Niemczech odbyło się 26 Spotkanie RDA. W spotkaniu wzięło udział 200 osób zrzeszonych w RDA  a głównymi tematami był "Wpływ turystyki kulturowej na rozwój regionów" 

 oraz "Miejsca UNESCO jako katalizatory turystyki kulturowej".

 


Do góry