en
en

Ponad 120 tysięcy osób na targach w Holandii

W dniach 12-17 stycznia 2010 roku w Utrechcie odbyła się kolejna edycja holenderskich konsumenckich  targów turystycznych. Vakantiebeurs należą do największych tego typu imprez w Europie.

 

 

W dniach 12-17 stycznia 2010 roku w Utrechcie odbyła się kolejna edycja holenderskich konsumenckich  targów turystycznych. Vakantiebeurs należą do największych tego typu imprez w Europie. W ciągu sześciu dni ich trwania odwiedziło je ponad 120.000 osób.

Polskie Stoisko Narodowe zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z ośrodkiem POIT w Amsterdamie - wyróżniało się na tle innych stoisk, nowoczesnym wyglądem i ciekawą grafiką (wielkoformatowe zdjęcia – turystyka miejska i aktywna).

Prezentację atrakcji turystycznych wzbogaciły także występy grupy folklorystycznej „DUKAT" z Żywca / region Ślaski/ oraz prezentacja wypieku i degustacja specjału regionalnego – rogali marcińskich z Poznania. Rogale okazaly sie na tyle atrakcyjne, iż przyciągnęły na nasze stoisko m.in. dziennikarzy jednego z największych dzienników holenderskich – De Telegraaf. W swoim późniejszym sobotnim ( 16 stycznia 2010) artykule, zarekomentowali oni nie tylko te przysmaki ale caly nasz kraj, który – także ich zdaniem -"heeft veel te bieden " - ma wiele do zaoferowania.

Inne obecne regiony również przyjechaly z dodatkowymi atrakcjami dla zwiedzających - regiony podkarpacki oraz lubelski prezentowały na swoich stoiskach wyroby artystów rękodzielników. Wszystkie stoiska regionalne cieszyły się dużym zainteresowaniem gości, którzy planują – z reguły nie po raz pierwszy – swoją podróż do Polski.

 

 

 

 

 

 

 

Do góry