en
en

Polska przyciąga turystów z Niemiec

Według niemieckiego instytutu EMNID prawie 20 mln Niemców chce odwiedzić Polskę. Przynajmniej jeden raz w Polsce była już 3/4 mieszkańców Berlina.

 

Według niemieckiego instytutu EMNID prawie 20 mln Niemców chciałoby odwiedzić Polskę

 

 

Niemiecki instytut badania opinii publicznej EMNID przeprowadził w połowie maja, na zlecenie stacji telewizyjnej Discovery, badanie dotyczące znajomości Polski przez mieszkańców Niemiec. Badaniem objęto reprezentatywną grupę 1.002 osób w wieku powyżej 14 lat (t.j. 64,8 mln w przeliczeniu na całą populację).

 

Jedno z pytań dotyczyło wizyt Niemców w Polsce: ponad 20% badanych odwiedziło Polskę już kilkakrotnie (ok. 13 mln), dalszych 15% było u nas przynajmniej jeden raz (9,7 mln).

 

Z punktu widzenia działalności POIT-u w Berlinie najciekawsza jest grupa prawie 30% badanych, którzy podali że w Polsce jeszcze nie byli, ale chcieliby ją odwiedzić (19,5 mln

Interesujące są wyniki regionalne. I tak aż 50% mieszkańców Niemiec wschodnich było już w Polsce wielokrotnie (dla porównania: 13% mieszkańców Niemiec zachodnich).

Najmniej licznie odwiedzali nas dotychczas mieszkańcy południowo-zachodnich landów (Badenia-Wirtembergia, Nadrenia-Palatynat i Kraj Saary), ale jednocześnie tam właśnie liczba zainteresowanych wizytą w Polsce jest największa. Absolutny rekord padł jednak w Berlinie: przynajmniej jeden raz w Polsce było już statystycznie 3/4 mieszkańców stolicy Niemiec.  

 

Badanie pokazuje ponadto, że zainteresowanie wizytą w Polsce tylko w nieznacznym stopniu jest zależne od wysokości dochodów, natomiast istotne znaczenie ma wykształcenie – zainteresowanie naszym krajem rośnie proporcjonalnie do poziomu wykształcenia. Powodem do szczególnego zadowolenia jest natomiast fakt, że ponad 38% niemieckich uczniów jest zainteresowanych przyjazdem do Polski (1,5 mln).

 

 

 


Do góry