en
en

Polska na targach „Ferien Messe Wien"

Trwające od 14 do 17 stycznia 2010 r. największe targi turystyczne w Austrii „Ferien Messe Wien" zgromadziły w tym roku 147 tysięczną publiczność. 

 
Trwające od 14 do 17 stycznia 2010 r. największe targi turystyczne w Austrii „Ferien Messe Wien" zgromadziły w tym roku 147 tysięczną publiczność. 

Oferty turystyczne prezentowało ponad ośmiuset wystawców z 70 krajów.

Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ośrodek w Wiedniu pod hasłem „Wokół Chopina" było poświęcone prezentacji Roku Chopinowskiego. „I like Poland – Fryderyk Chopin" to hasło, które jest wykorzystywane do promocji roku 2010, począwszy od XXV Festiwalu Chopinowskiego zorganizowanego przez Wiedeńskie Towarzystwo Chopinowskie prof. Theodora Kanitzera w sierpniu 2009 r., w austriackiej miejscowości Gaming.

Drugim motywem była turystyka aktywna, która zgodnie ze strategią Polskiej Organizacji Turystycznej będzie przewodnim hasłem promocji na rynku austriackim.

Wraz z prezentacją przygotowaną przez Ośrodek swoje oferty turystyczne prezentowali na polskim stoisku narodowym reprezentanci miast i regionów. Tradycyjnie już w targach wiedeńskich uczestniczyli reprezentanci Urzędów Miast Bielsko Biała, Częstochowa, Kraków, Łódź i Przemyśl. To miasta, które dzięki swojemu zaangażowaniu w promocję na rynku austriackim notują największą liczbę turystów z tutejszego rynku. Podobnie należy ocenić uczestnictwo reprezentantów Urzędów Marszałkowskich z Małopolski, Podkarpackiego, Podlaskiego, Warmii i Mazur i Śląska oraz Tarnowskiej Informacji Turystycznej.

Ważnym elementem promocji była popularyzacja terminu specjalnego tygodnia poświęconego promocji Chopina na antenie Radio Stephansdom. Ten program pod hasłem „Polski tydzień na antenie" prezentowany będzie od 15 do 22 lutego br. na falach 107,3.

Krajami partnerskimi na Ferien Messe była w tym roku Tunezja i Salzburg. Uroczystego otwarcia targów dokonał uroczyście Burmistrz Wiednia dr M. Heupl w asyście wielu reprezentantów świata polityki i kultury.

 

 

 

 

 

 

 

Do góry